Kultura jest wspaniała!

W jakie gry warto zagrać w wolnym momencie na ps?

Pierwszą grą, stworzoną jeszcze w latach 70 był Pong – była to nieskomplikowana gra polegająca na odbijaniu piłeczki. Od tamtej pory wiele rzeczy uległo zmianie, przemysł gier wart jest miliardy dolarów a koszty tworzenia części gier szacowane są na wiele milionów dolarów. Największy udział w tym wielkim rynku mają gry produkowane z myślą o konsolach – Xbox oraz PlayStation. Jakiś czas temu zaprezentowano nowy typ tych urządzeń, co zapowiada kolejny przełom w rynku gier.

grający w grę na playstation
Napisał: Vernon Chan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Bestsellery
Ostatnio największy triumf odniosła piąta odsłona legendarnej gry Grant Theft Auto. W grze tej gracz występuje w roli przestępcy który popadł w ogromne długi. Żeby je zwrócić, musi napadać na banki i inne instytucje. Seria gier sygnowana tym tytułem słynie z charakterystycznego poczucia humoru, gra ta powodowała także spore kontrowersje ze względu na swoją brutalność. Równie wysoką sprzedaż osiągnęła gra akcji Call Of Duty: Ghosts (tutaj znajdziesz więcej informacji: na temat gry call of duty). Jest to gra akcji w której gracz wciela się w żołnierza i ma do wykonania wiele ryzykownych zadań. Jest to kolejna odsłona charakterystycznej serii Call Of Duty, którą użytkownicy cenią za bardzo ciekawą rozgrywkę sieciową. Miesiąc wcześniej ukazała się kolejna część największego rywala Call Of Duty – Battlefield 4. Jest to również gra akcji, której dotychczasowe części zasłynęły z bardzo dopracowanego trybu rozgrywki sieciowej. Tym razem producent zapowiada, że rozgrywka będzie miała jeszcze bardziej taktyczny charakter. Gra już na etapie przedsprzedaży cieszyła się ogromnym powodzeniem.

Pozostałe warte uwagi pozycje
Polska także jest znana na międzynarodowym rynku gier na konsole. Najbardziej znanym tytułem jest gra Wiedźmin, przygotowana w oparciu o serię książek Andrzeja Sapkowskiego. Polscy producenci pracują obecnie nad trzecią częścią gry, która jest kontynuacją wydarzeń przedstawionych w książkach o wiedźminie Geralcie. W tym roku odbyła się również premiera konsolowej wersji Diablo 3, kontynuacji jednego z najpopularniejszych tytułów ostatnich lat.

Jest to gra w której gracz wciela się w bohatera ratującego wirtualną rzeczywistość przed złem. Ten typ gier został określony jako hack&slash z uwagi na wielkie ilości zabijanych przez gracza potworów. Jest to jedna z najbardziej kosztownych gier dostępnych w sprzedaży, liczba sprzedanych egzemplarzy pokazuje jednak, że jest to tytuł posiadający szeroką rzeszę zagorzałych fanów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-01-24 07:54:31
Tagi: gracze, konsole, gra, producent, rozgrywka, premiera, użytkownik