Kultura jest wspaniała!

Laser niezastąpiony w technice i medycynie

Laser realizuje mnóstwo istotnych zadań w obecnych czasach. Na wielu polach jest wręcz nieodzowny. Nowatorstwem w medycynie niewątpliwie jest laser CO2, który używany jest do usuwania zmarszczek na skórze oraz niedoskonałości po trądziku lub ospie. Ten sposób usuwania niedoskonałości skóry jest jedną z najpopularniejszych i najbardziej chwalonych.

Laser krzyżowy GLL 2 Professional
Napisał: Bosch
Na podstawie: Bosch
W większości zabiegów odmładzających to właśnie laser pełni najważniejszą funkcję. Jedną z podstawowych zalet wykonania takiego zabiegu jest nieziemski efekt, przede wszystkim dzięki nieprzeciętnej precyzji. W trakcie zabiegu z rany nie leci krew, natomiast zabliźnienie następuje bardzo szybko. Dużym plusem jest również to, że ból jest wówczas znacznie mniej odczuwalny niż po działaniu chirurgicznym. Laser używa się również w okulistyce przy precyzyjnym przecinaniu powiek lub spojówek.


Nowy rodzaj lasera – ploter

Ploter laserowy to urządzenie, w którym wykorzystywany jest laser co2. Urządzenie to wykorzystywane jest w produkcji przemysłowej i rozmaitych usługach. Plotery używane są do grawerowania i rozcinania różnego rodzaju materiałów – od drewna, poprzez tkaniny, aż do plastiku. Codziennie mamy styczność z przedmiotami, za których wykończenie odpowiada ploter laserowy. Jako przykład można podać zdobienia na szklankach, tabliczki z numerem domu czy breloczki do kluczy. Wszystko umożliwia laser. Ploter laserowy cechuje znaczna precyzja i wysoka jakość wykonywanej usługi. Plusem tych sprzętów jest także możliwość połączenia komputera z ploterem, co wzmaga właściwości, jakimi wywyższyć można ploter laserowy. Dzięki temu są zwiększane różne sposoby użycia plotera laserowego. Laser nie wymaga materiałów eksploatacyjnych i jest praktycznie samoobsługowy. Sam ploter nie jest duży, charakterystyczny dla niego jest niewielki ciężar oraz ruchoma pozycja robocza.


Fiber laser – użycie i skuteczność


Laserowe zamykanie naczynek
Napisał: DER-MED
Na podstawie: DER-MED
Innym rodzajem jest fiber laser. Stosuje się go także w ploterach. Prześciga laser CO2, głównie jeśli chodzi o szybszą pracę i wyższą jakość działania. Za pomocą tej technologii uzyskać można bardziej precyzyjny kształt m.in. przy grawerowaniu i cięciu tworzyw. Tę zaawansowaną innowację laserową wykorzystuje się przy produkcji systemów wycinania laserowego. Sprzęty wykonane dzięki tej metodzie cieszą się dobrą opinią oraz zaufaniem wśród liderów największych firm.


Napisał: Magdalena Wrzosek
Na podstawie: Lasertechnik

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-01-25 07:54:30
Tagi: drewno, jakość, firm, świat, skóra, tkaniny, szklanki, CO2, laser, plastyk