Kultura jest wspaniała!

Domeny wyjątkowej wagi

W tych czasach przedsiębiorstwo, które nie istnieje w internecie, nie istnieje w ogóle. Nic więc dziwnego, że jednym z najważniejszych sposobów zaistnienia, realizowanych przez biznesmenów, jest stworzenie odpowiedniej strony www danej marki. Tutaj kluczem jest wybór właściwej domeny, to znaczy adresu strony www, z którym odtąd będzie kojarzona dana firma. Jest to o tyle istotne, że może mieć duży wpływ na sukces lub porażkę danego przedsięwzięcia.
WWW
Napisał: Bull3t
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jak dobrze dobrać domenęGeneralnie są dwa typy domen (nazw). Przede wszystkim to nazwa szukana, która polega na zawarciu w adresie słów kluczowych dla profilu działalności danego przedsiębiorstwa. Tutaj trzeba się zastanowić, co mogą wyszukiwać osoby, które będą zainteresowane usługami czy produktami, jakie oferuje. Wtedy w nazwie powinny się znaleźć maksymalnie trzy takie słowa kluczowe. To rozwiązanie, mimo, że zapewne zwiększy ilość odwiedzających naszą stronę, nie będzie w pełni promować samą markę.

W związku z tym istnieje drugi typ nazw serwisów, markowa. W tej wersji url strony jest jednoznacznie powiązany z marką firmy. Jest to zdecydowanie dobre wyjście, kiedy tego typu branża jest lub była bardzo popularna, wówczas znalezienie nazwy strony szukanej nie spełnia w pełni.

Dużą zaletą domeny markowej jest to, że użytkownicy mają szansę ją zapamiętać, co zwiększa szanse na to, że powrócą na nią w przyszłości. A w związku z tym nazwa domeny powinna być maksymalnie krótka i łatwo kojarzona. W efekcie jest duże prawdopodobieństwo, że ktoś, kto zobaczy ją na plakacie czy w broszurze, odwiedzi ją po zalogowaniu się do sieci. Kluczowe jest również, aby w domenie nie wykorzystywać niepotrzebnych cyfr i stawiania obok siebie podobnych liter.

Kupno walut przez internet
Napisał: istock.com
Na podstawie: istock.com
Licytacje domen

Czasem perfekcyjna domena dla określonej firmy jest już wykupiona. Ale nie wszystko stracone. Powstają bowiem giełdy domen, na których odbywają się licytacje najbardziej upragnionych adresów stron internetowych. Tam można się łatwo domyślić, które z nich cieszą się największą popularnością, ponieważ ceny najlepszych osiągają nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-01-26 07:54:56
Tagi: Internet, firmy, ceny, czas, marka, adresy, przyszłość, usługi, adres, prawdopodobieństwo