Kultura jest wspaniała!

Chmura w sieci - przeczytaj więcej

Dziś wszystko jest możliwe. Współczesna technologia doprowadziła do tego, że coś, co jeszcze niedawno nie śniło się filozofom dziś jest w zasięgu ręki. W związku z szybkim rozwojem branży IT ostatnimi czasy też na terenie naszego państwa, doprowadził do tego, że posiadamy coraz większe zdolności przetwarzania i prezentowania usług powiązanych z tą dziedziną. Przetwarzanie w chmurze to po prostu model mający usprawnić dostarczenie oraz przekazanie wiadomości.
chmura internetowa
Napisał: Maurice Velati
Na podstawie: http://www.flickr.com
Tego typu usługa wspiera funkcjonalność oprogramowania bez obowiązku zakupu licencji na jego użytkowanie. Pośród chmur wyróżnić można publiczne, prywatne oraz łączone (czyli hybrydę chmury prywatnej z publiczną). Są firmy, które z chęcią wprowadzą naszą firmę w tego typu usługę. Jeżeli nie jesteśmy w tej dziedzinie specami możemy oddać się pod opiekę specjalistów, którzy pozwolą naszej firmie prosperować z wykorzystaniem najnowszych metod branży IT. Dziedzina ta rozwijała się w ostatnich latach bardzo dobrze, gdyż rynek w tym względzie nie był nasycony.Niestety dziś, rynek ten musi uciekać się np. do zmniejszenia cen, bo jak w większości branż i tutaj po pewnym czasie dochodzi do pewnego nasycenia.

Duże firmy mogą sobie pozwolić na obniżenie cen, mniejsze firmy mogą mieć z tym kłopoty. Mimo, to, jeśli nie chcą zginąć na tym rynku muszą starać się wymyślić jakiś sposób, żeby wciąż konkurować z najbardziej rozbudowanymi koncernami w tej intrygującej dziedzinie. Ten rynek usług tak jak każdy inny ma swoje reguły i również tu tak jak w przyrodzie najczęściej największy organizm ma możliwość przetrwania.

chmura internetowa
Napisał: Serge Kij
Na podstawie: http://www.flickr.com
Modele chmur obliczeniowych to ciekawa sprawa. Pośród wszystkich modeli należy zwrócić uwagę na usługi infrastructure as a service. Tego Typu usługi mają na celu stworzenie całej infrastruktury informatycznej. Koncerny dostarczające tego rodzaju usługi ścigają się w pozyskiwaniu klientów. Ceny są dość zróżnicowane. Jednak najistotniejszy nie jest koszt a jakoś oferowanych usług.

Należy dobrze się zastanowić zanim postawimy na konkretnego dostawcę takich usług. Należy też wiedzieć, że taka usługa jest rozdzielona na pewne części, za np. pasmo transmisji, które zostanie nam udostępnione będzie wymagało mniejszych kosztów, ale cena dzierżawy środowisk bazodanowych nadal będzie dość kosztowna. W dzisiejszych czasach w naszym kraju nic nie obejdzie się bez jakichkolwiek wytycznych ze strony Wspólnoty Europejskiej, w przypadku chmur obliczeniowych Komisja Europejska robiła co w jej mocy, by we wszystkich sektorach gospodarki tego rodzaju usługi były stosowane.


Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-01-26 07:54:50
Tagi: Informatyka, środowisko, usługa, chmura, koncern, gospodarka