Kultura jest wspaniała!

jak wybrać domenę?

Czy nasza firma powinna być widoczna w sieci internetowej? Zastanawia się nad tym większość właścicieli firm. Odpowiedź powinna być tylko jedna - naturalnie, że tak! W naszych realiach to absolutnie prosta i oczywista kwestia, witryna w internecie to podstawowe narzędzie reklamy dla przedsiębiorstwa. Poza wiadomościami o sektorze działalności możemy tam zamieścić dane do kontaktu, ofertę, cennik i mnóstwo innego rodzaju, istotnych wiadomości.
Wielki łowca
Napisał: Future PR
Na podstawie: Future PR
By dało się założyć stronę w internecie oczywiście potrzebujemy domeny. Ważne jest by była to albo nazwa przedsiębiorstwa, lub domena w konkretny sposób ukazująca działalność lub produkt przedsiębiorstwa. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby domena to było dowolne słowo lub wyrażenie, ale przecież nie o to chodzi. Domena ma być także pewnego rodzaju reklamą, ma ułatwiać znalezienie naszej firmy i poznanie oferty, a dzięki temu znalezienie kolejnych kontrahentów.Żeby przekonać się czy dany adres jest wolny wykorzystać można sprawdzanie domen. To narzędzie umożliwia sprawdzenie jaka jest cena interesującej nas domeny internetowej, czy w ogóle jest wolna, a jeżeli nie, to do kogo należy. Gdy uzyskamy tego typu wiadomości będziemy mieli możliwość albo wykupić domenę natychmiast albo złapać kontakt z jej właścicielem w celu porozmawiania o odsprzedaży.

WWW
Napisał: Bull3t
Na podstawie: http://www.flickr.com
Najpopularniejsze są oczywiście domeny pl. Nie oznacza to, że inne są złe, ale w naszym kraju jednakże te wciąż są zwykle wybierane. Jeśli chcemy mieć klientów też poza granicami polski doskonale zdadzą egzamin domeny eu czy com.

To nieważne czy będziemy mieli w adresie pl czy inną końcówkę i tak dobrze jest zdecydowanie przemyśleć jego wybór. To kwestia, której część przedsiębiorców nie poświęca uwagi, a to wielki błąd. Adres strony internetowej to podstawowy nośnik informacji o niej z którym styka się potencjalny klient. Powinien zatem spełniać swoje zadanie. naturalnie, czasem adres, który dla nas jest najbardziej atrakcyjny zajęła już na przykład podobna firma. Nie powinno to być jednak powodem do zmartwienia - zastanówmy się czy można inaczej tę domenę zapisać? Jeżeli to dwa słowa, to może z myślnikiem? A może da się ją wykupić. Nie traktujmy naszej domeny po macoszemu, powinniśmy zwracać na nią uwagę.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-01-26 07:54:53
Tagi: informacje, cel, Granica, działalność, firma, adresu, adres, oferta, Przedsiębiorstwa, właściciel