Kultura jest wspaniała!

W jaki sposób samemu zrobić zagłówek do łóżka? Poznaj użyteczne wskazówki

Wygląd pokojów może nam się znudzić - nie tylko salonu, lecz także sypialni. To w tym miejscu bowiem każdego wieczoru idziemy spać, wstajemy i znowu szykujemy się do pracy czy szkoły, dlatego szybko przywykamy do jej wyglądu i po pewnym czasie może przestać się nam podobać. Zazwyczaj nie potrzeba dużo, aby ożywić wnętrze, wystarczy np. założyć zagłówki do łóżka, a pomieszczenie będzie wyglądać zupełnie inaczej. W jaki sposób samemu stworzyć taki zagłówek, by spełniał swoje zadanie oraz dobrze wyglądał?

tapicerowany zagłówek łózka
Napisał: http://www.homespothq.com
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przede wszystkim musisz zaopatrzyć się we wszystkie konieczne elementy. Należą do nich drewniana rama, którą stworzysz z solidnych desek, wiertło, gąbka tapicerska, mocny klej i materiał, którego mamy plan użyć. Przyda się także zszywacz do materiałów, najlepiej stolarski, który doskonale przymocuje tkaninę do drewnianej ramy. Aby była odpowiedniej wielkości, trzeba dokładnie wymierzyć łóżko. Wykonaną ramę wykleja się gąbką, która musi idealnie do niej przylegać – warto jest zadbać o szczegóły, tylko wtedy zagłówek będzie prezentować się naprawdę ładnie, niczym ze specjalistycznego sklepu z tego typu asortymentem.

W następnym kroku pokrywamy gąbkę kupionym zawczasu materiałem. Najlepiej jest go rozłożyć na czystej podłodze, a na nim umieścić ramę wraz z gąbką – wtedy odpowiednie nałożenie tkaniny nie sprawi żadnego problemu. Tkaninę trzeba porządnie przymocować, aby nic się nie fałdowało, inaczej będzie wyglądać nieestetycznie. Można również użyć kleju, jeżeli uznamy, że nie możemy sobie bez niego poradzić. Później już wyłącznie przymocowujemy zrobiony zagłówek do ściany, najlepiej za pomocą specjalnej szyny mocującej, jaka jest do tego najprostszym sposobem. Gdy skończymy, pozostaje nam już tylko podziwiać efekty wykonanej pracy.


Jeżeli postawisz na tapicerowane zagłówki, możesz także przemyśleć ławeczki tapicerowane. Doskonale wyglądają umieszczone przed łóżkiem. Można na nich ułożyć np. książki czy koc, którym przykrywamy pościel. W przypadku, gdy zaopatrzone są w skrzynie, można do nich schować poduszki i kołdrę, aby nie przeszkadzały w trakcie dnia. Takie ławeczki, jeśli tylko są właściwie wykonane, mogą być naprawdę efektowne oraz razem z zagłówkiem zmienić naszą sypialnię.


Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-01-26 07:54:48
Tagi: poradnik, sypialnia, łóżka, tapicerowanie