Kultura jest wspaniała!

Za i przeciw wirtualizacji

Dziś technika i powiązane z nią gałęzie nauki i pracy są nadzwyczajnie rozwinięte. Prawie codziennie odnotować możemy następny postęp w tej dziedzinie, który jest w stanie ulepszyć nasze życie. Co interesujące większość spośród nas z reguły nie dostrzega jak bardzo różnego rodzaju wynalazki uprościły nam funkcjonowanie i jak dużo czasu możemy przy ich pomocy zaoszczędzić.


Nowoczesne technologie
Napisał: Barta IV
Na podstawie: http://www.flickr.com
Oczywiście nie wszyscy muszą się znać na przykład na komputerach, które przecież są używane przez nas do pracy oraz do zabawy. To, iż ich używamy nie oznacza, że konieczne jest abyśmy musieli dokładnie znać ich budowę oraz reguły działania. Z tej przyczyny, nie każdemu znane są interesujące rozwiązania, które są dzisiaj wykorzystywane w ramach IT.

Jednym z nich może być zdecydowanie wirtualizacja serwerów i desktopów, która dla wielu profesjonalistów okazała się prawdziwym wybawieniem. Dla laików, czyli ludzi którzy zwyczajnie nie wiedzą nic zawiłościach świata informatycznego, hasło to nie niesie ze sobą nic wyjątkowego.

Z kolei osoby, które wiedzą co nieco o tymże temacie zdają sobie doskonale sprawę z tego jak wirtualizacja serwerów i desktopów jest w stanie pozytywnie rzutować na ich zajęcie. Takie odseparowanie systemów czy także aplikacji od zasobów, z których korzystają jest użyteczne zwłaszcza wówczas gdy przytrafia uszkodzenie konkretnego sprzętu właśnie.
Komputery w sieci
Napisał: Blogging Dagger
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wówczas bowiem system nie jest uzależniony od jednego sprzętu, przez co jest w stanie doskonale działać na każdym innym.

Takiego rodzaju metoda daje nam platforma wirtualizacji, która jakby ukrywa stosowany sprzęt i udostępnia systemom lub aplikacjom funkcjonowanie w środowisku, które nie jest zależne od wybranego sprzętu. Choć taka platforma wirtualizacji oraz ogólny proces z nią powiązany posiada wielu sprzymierzeńców, są ludzie dla których takiego typu metoda ma sporo wad.

Jedną z nich jest rzekomy spadek wydajności, który faktycznie może być zauważalny jednakże dzisiejsza technologia skutecznie walczy z tymże kłopotem. Sporo osób twierdzi też, że wirtualizacja bywa niezwykle kosztowna co jak się okazuje nie jest wcale prawdą. Najbardziej podstawowe instrumenty potrzebne do jej wykonania nierzadko są udostępniane zupełnie nieodpłatnie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-01-27 07:54:47
Tagi: Internet, komputer, sprzęt, praca, Aplikacja, serwer