Kultura jest wspaniała!

Najpopularniejsze zespoły rocka

Muzyka rockowa obecnie nie cieszy się aż tak wielką popularnością jak jeszczekilkanaście lat temu. Niemalże każdy zetknął się z rockiem w stacjach radiowych czy telewizji. Rock w wielu przypadkach stanowi oprawę dźwiękową w wielu znanych filmach. Muzyka rockowa to gatunek muzyczny wyróżniający się brzmieniem, które uzyskuje się zazwyczaj poprzez gitary akustyczne lub elektryczne.


Fundamentem muzyki rockowej jest też sekcja rytmiczna w skład której wchodzą perkusja i bas. Nierzadko w muzyce rockowej używane są również keyboardy. Rzecz jasna muzyka rockowa jest podzielona na bardzo dużo podgatunków. Wymienić tutaj możemy między innymi glam rock, hard rock, czy pop rock. Teraz młode pokolenie oprócz rocka słuchają także innych rodzajów muzyki. Mimo, to dawniej muzyka rockowa utożsamiana była nie tylko z cięższą oraz szybką muzyką, ale także z odmiennym strojem, wyglądem, stylem czy również sposobem bycia. Wielu zwolenników muzyki rockowej wyrażało także postawy buntownicze.

gitara
Na podstawie: http://www.morguefile.com/
Jednym z zespołów muzycznych, który odcisnął swoje piętno na kartach historii rocka to Deep Purple. To legendarny zespół wywodzący się z Anglii, który swą działalność rozpoczął w 1968 roku w Hertfordshire. Do dziś grupa sprzedała ponad 100 milinów płyt na całym świecie, znajdując się z tego powodu w Księdze Rekordów Guinessa jako „najgłośniejszy zespół świata”. Zespół Deep Purple posiada w wielu krajach swoich wiernych słuchaczy, którzy doceniają ich za świetne utwory i występy na żywo. Do najpopularniejszych przebojów zespołu można zaliczyć kompozycje takie jak: „Smoke on the water”, „Hush”, „Child In Time” czy „Highway Star”.

Zespołem, który jest także znany na całym globie jest na pewno Iron Maiden. Grupa, która również pochodzi z w Wielkiej Brytanii i od prawie czterech dekad tworzy heavy metal. Każdy ich entuzjasta potwierdzi, iż Iron Maiden to kultowy zespół odznaczający się zarówno ostrymi riffami jak i melodyjnymi solówkami gitarowymi, oraz niemalże operowym śpiewem.


Warty zauważenia może być fakt, że Iron Maiden w składzie posiada aż trzech gitarzystów oraz perkusistę, basistę, który założył zespół, oraz front mana grupy czyli wokalistę. Grupa ta do ciągle sprzedaje nowe płyty i występuje na całym świecie pozyskując coraz to młodszych fanów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-01-27 07:54:48
Tagi: muzyka, rock, koncerty, piosenki, Zespół, perkusja, gitary, basista