Kultura jest wspaniała!

Czy lepiej jest kupić czy samemu zrobić pikowany zagłówek nad łóżko?

Takie wyroby jak obicia pikowane czy w ogóle zagłówki do łóżka są szeroko osiągalne na rynku. Można je nabyć niemal w każdym branżowym sklepie. I faktycznie powinno się o nie postarać, ponieważ rzetelnie dobrane zagłówki mogą wyraziście przekształcić wygląd sypialni. Nadadzą jej nietuzinkowego charakteru, lecz co więcej dzięki wspomnianym zagłówkom domownik będzie mógł się o nie oprzeć.
Tym samym ściana nie będzie narażona na ocieranie powodujące brzydki jej wygląd. Dlatego stosowny zagłówek dopomoże zachować dobry jakościowo wygląd sypialni i nada łóżku eleganckiego wyglądu.

sypialnia
Napisał: LilyRose97
Na podstawie: http://www.flickr.com
Oferta sprzedaży w sklepach jest tak duża, że niewątpliwie jest w czym przebierać. Nabywając powinno się tymczasem pamiętać, że kolor zagłówka musi być dobrany do wnętrza sypialni. I sam zagłówek raczej nie może być zbyt wysoki, bo element zagłówka będzie dominował w sypialni. Jeżeli nie dysponujemy zbyt dużymi środkami na koncie i jeśli posiadamy umiejętności techniczne, to powinniśmy zastanowić się nad wykonaniem własnego zagłówka.

Jeśli mamy łóżka bez zagłówka, sam materac, to jak najbardziej powinno się wykonać taki zagłówek / wezgłowie do łóżka w sypialni. Dla osoby posiadającej umiejętności techniczne wykonanie takiego zagłówka wg prostego poradnika nie powinno być trudne. Najpierw trzeba dobrać właściwe materiały. Pierwszym tworzywem jest płyta skonstruowana ze sklejki względnie płyta wiórowa. Owa płyta musi być szersza od materaca o przynajmniej 5 centymetrów. Jeżeli chodzi o wysokość owej płyty, to jest ona raczej kwestią osobną. Może być mocno wysoka, tymczasem powinno się pamiętać o tym, że może nader mocno zdominować lokal. Najlepiej jest zachować tutaj rozsądne wielkości. Kolejnymi korkami jest docięcie gąbki także przygotowanie watoliny. Potem powinno się dobrać właściwy materiał. Bez wątpienia trzeba pamiętać o tym, że materiał do tapicerowania powinien solidnie komponować się z barwą ścian - przykładowe aranżacje na http://wezglowia.pl/produkty/sciany-pikowane.html. Dzięki temu zagłówek będzie solidnie się prezentował. Materiał musi zostać sumiennie przytwierdzony do płyty za pomocą zszywacza. Jeżeli zagłówek ma zostać pikowany, to trzeba wcześniej zrobić otwory w płycie, a następnie na przytwierdzony materiał przypiąć guzik, a nić przeciągnąć przez dziurki.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-01-28 07:54:38
Tagi: sypialnia, pomieszczenie, łóżko