Kultura jest wspaniała!

Biznes w sieci

Czy twoja firma powinna być widoczna w sieci internetowej? Zastanawia się nad tym mnóstwo właścicieli przedsiębiorstw. Reakcja może być tylko jedna - naturalnie, że tak! W tych czasach to absolutnie prosta i oczywista kwestia, strona w internecie to najważniejsze narzędzie promocji dla firmy. Poza tekstami o sektorze działań można tam umieścić dane kontaktowe, ofertę, informacje o aktualnościach i mnóstwo innego rodzaju, ważnych informacji.
Wielki łowca
Napisał: Future PR
Na podstawie: Future PR
Aby móc stworzyć witrynę internetową naturalnie potrzebujemy domeny (np. znalezionej na Aftermarket). Ważne jest by była to albo nazwa firmy, albo domena w pewien sposób opisująca działalność lub produkt przedsiębiorstwa. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by domena była dowolnym słowem, lecz przecież nie o to chodzi. Domena ma być również swego rodzaju promocją, ma ułatwiać dotarcie do naszego przedsiębiorstwa i poznanie oferty, a dzięki temu zyskanie nowych kontrahentów.

Żeby przekonać się czy dany adres jest wolny przyda się wyszukiwarka dobrych nazw. To narzędzie umożliwia sprawdzenie jaki jest koszt interesującej nas domeny internetowej, czy w ogóle jest wolna, a jeżeli nie, to do kogo należy. Kiedy będziemy mieć takie wiadomości będziemy mogli albo wykupić domenę od razu albo złapać kontakt z jej właścicielem w celu przeprowadzenia rozmowy o odsprzedaży.

WWW
Napisał: Bull3t
Na podstawie: http://www.flickr.com
Najpopularniejsze są oczywiście domeny .pl. Nie znaczy to, że inne są złe, lecz w Polsce jednak te wciąż są zwykle wybierane. Gdy chcemy mieć klientów też poza granicami kraju świetnie zdadzą egzamin domeny eu czy com.

Niezależnie od tego czy będziemy mieli w adresie pl czy innego typu końcówkę i tak trzeba absolutnie przemyśleć jego wybór. To element, któremu pewien procent właścicieli firm nie poświęca uwagi, a to ogromny błąd. Adres strony internetowej to pierwszy nośnik informacji o niej z którym styka się potencjalny klient. Niech spełnia swoje zadanie. naturalnie, czasem adres, jaki dla nas jest najbardziej atrakcyjny zajmuje już na przykład podobna firma. Nie może to być jednak powodem do zmartwienia - zastanówmy się czy można w inny sposób tę domenę napisać? Jeśli to dwa słowa, to dlaczego nie z myślnikiem? A może uda się ją wykupić. Nie traktujmy naszej domeny po macoszemu, warto zwracać na nią uwagę.


Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-01-28 07:54:40
Tagi: narzędzia, informacje, cel, Granica, działalność, firma, adresu, adres, oferta, Przedsiębiorstwa, właściciel