Kultura jest wspaniała!

Tworzenie stron www

Internetowa sieć dostępna jest w zasadzie w większości miejsc. W biurach i domach mało kto nie ma obecnie dostępu do sieci, także komórkowi operatorzy w większości taryf zaczęli uwzględniać internetowe pakiety.


Coraz większa powszechność mobilnych urządzeń, takich jak smarfony czy tablety sprawiła, że z możliwości otwierania internetowych stron korzystać można z dowolnego miejsca. Dzięki urządzeniom mobilnym zmieniło się również podejście do wykonywania serwisów internetowych. W przypadku laptopów i komputerów stacjonarnych serwisy wyświetlane są na dużych ekranach o większych rozdzielczościach. Jednak na niewielkim ekranie tabletu normalne
Bezpiecznie w sieci
Napisał: PointB
Na podstawie: PointB
strony nie wyglądają zbyt dobrze, a poza tym czas ich ładowania jest bardzo długi. Dlatego też wraz z pojawieniem się urządzeń przenośnych sporo serwisów zdecydowało się uruchomić swoje strony mobilne, to znaczy wersje przeznaczone do oglądania na tych właśnie niewielkich ekranach.

Mobilne strony na tablety oraz smartfony zmodyfikowały także podejście do realizacji serwisów internetowych. Tworzenie stron mobilnych wymaga od projektantów całkowicie odmiennego sposobu niż przy typowych stronach www, i często mogą to być dwa zupełnie odmienne produkty. W przypadku wersji mobilnej najbardziej istotna powinna być mała objętość i lekkość.
Resztę na http://mgenerator.pl/

Zyskuje się to przez ograniczenie ilości fotografii, zmniejszenie kodu serwisu i poprawę szybkości ładowania. Całkowicie odmiennego podejścia będzie wymagać również sama nawigacja w serwisie, przy dotykowych ekranach sterowanie odbywa się przy pomocy palców i serwisy mobilne muszą być do tego przystosowane. Dlatego też występuje tak dużo różnic pomiędzy wersją mobilną i tradycyjną danego serwisu, a ludzie którzy narzekają na to, że takie różnice są powinni mieć świadomość, z czego to wszystko wynika. Kolejnym etapem funkcjonalnym licznych serwisów internetowych jest tworzenie aplikacji mobilnych rozszerzających możliwości, które oferują przeglądarki. Aplikacje takie można zainstalować na swoich tabletach czy smartfonach i cieszyć się znacznie większą liczbą funkcji, niż przy korzystaniu z przeglądarki.

Napisał http://www.mgenerator.pl

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-01-28 07:54:36
Tagi: tablety, smartfony, strony mobilne