Kultura jest wspaniała!

Rockowe brzmienie cieszy się nieustannie ogromnym zainteresowaniem

Rock, to muzyka jaka gatunkowo jest już dosyć dojrzała, lecz w tym przypadku nie można uznać, że czas dla tej muzyki się skończył. Jak najbardziej muzyka rockowa ma wielu wielbicieli, którzy z chęcią wybierają się na koncerty najbardziej znanych, jak i tych mniej popularnych zespołów, które szczególnie znane są miejscowej publiczności. Muzyka ta oparta jest głównie na dosadnych brzmieniach gitarowych, które rzecz jasna wsparte są też perkusją, basem i innymi instrumentami, które nadają wyjątkowe brzmienie. Muzyka rockowa od lat na całym świecie cieszy się bardzo dużą popularnością, co wpływa zwłaszcza na to, że nadal w przeważającym stopniu produkowana jest ona z wykorzystaniem żywych instrumentów. Oczywiście rozwój tej muzyki wiąże się z użyciem elektroniki, ale w tym przypadku jest ona szczególnie dodatkiem do całego brzmienia tego gatunku muzycznego.


zespół Pink Floyd
Napisał: Jimmy Baikovicius
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jedną z najbardziej znanych i wciąż grających całkiem sporo koncertów jest grupa Pink Floyd (więcej: pink floyd na terazrock.pl). Zespół ten powstał prawie pięćdziesiąt lat temu i na początku rock w wykonaniu tego zespołu był wyjątkowo mocny, można nawet powiedzieć że psychodeliczny. Z czasem jednak zespół ten zaczął rozwijać się w kierunku rocka, ale w brzemieniu progresywnym. Grupa ta jest popularna i ceniona nie tylko za standardowe brzmienie rockowe, jakie gromadzi wiele ciekawych instrumentów. Pink Floyd znany jest na całym świecie także z tego, że teksty piosenek przedstawiają określoną głębię, która umożliwia nie tylko wspaniale się bawić, lecz także zadumać się nad słowami, które poprzez poszczególny utwór zespół ten stara się przekazać. Jest to ogromnie istotne i z pewnością to cechuje i równocześnie wywyższa zespół Pink Floyd, dzięki czemu pomimo prawie pięciu dekad występowania na scenach całego świata, zespół ten nadal ma bardzo dużo fanów.

Zespół Queen, to kolejna z legend światowego rocka. Jest to zespół, jaki znany jest tak naprawdę chyba każdemu, nawet osobom, które nie interesują się takim gatunkiem muzycznym. Zespół ten w czasach swojej świetności, tworzył utwory, które były zaskakująco nowoczesne pod względem technicznym, a więc zawierały dźwięki wyjątkowo trudne do stworzenia i niezwykle podkreślające wybrane frazy utworu (dowiedz się więcej: zobacz na terazrock.pl).
Zespół ten na rozkładówce zawiera praktycznie wszystkie kontynenty świata, z setkami koncertów zagranymi w poszczególnych krajach. Zespół ten do dzisiaj wspominany jest przez sporą ilość entuzjastów rocka, ale co istotne, czasami istnieje okazja usłyszeć jeszcze ten zespół na żywo.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-01-28 07:54:37
Tagi: muzyka, dźwięki, piosenki, Zespół, utwór