Kultura jest wspaniała!

Rola muzycznej oprawy na ślubie, czyli na co się zdecydować, aby goście dobrze się bawili

Wesele to czas kilkumiesięcznych przygotowań, załatwienia wielu spraw no i oczywiście sporych wydatków. Większość młodych par rozpoczyna od rezerwacji jakiejś weselnej sali. Jej wielkość dopasowana być powinna do ilości gości, których zechce się zaprosić, jeżeli sala będzie za duża, to w pewnej chwili okaże się, że weselnicy się porozchodzą i ciężko będzie ich zebrać z powrotem. Wiele par młodych szukając sali kieruje się recenzjami znajomych, lecz warto samemu również sprawdzić, jak przedstawia się obsługa, udekorowanie sali i przede wszystkim posiłki.

taniec weselny
W wielu popularnych miejscach sale rezerwowane są kilkanaście miesięcy w przód, więc często wesele planuje się z wyprzedzeniem nawet kilku lat. W zasadzie nie powinno być problemu, aby w tym samym dniu zarezerwować termin mszy w świątyni, najczęściej będzie ich wtedy parę i jakąś godzinę zawsze się wybierze. Mając zarezerwowaną salę należy pomyśleć o pozostałych elementach weselnej układanki, a mało ich nie będzie. Aby goście mogli się dobrze bawić do samego rana, to konieczna będzie wesoła, skoczna muzyka na ślubie. Tu do dyspozycji będą dwie możliwości, każda z nich będzie miała jakieś zalety i wady. Pierwszą z nich jest zamówienie dobrego kwartetu smyczkowego, który na żywo będzie grał do tańca i prowadził całą imprezę.

Nie jest to rozwiązanie tanie, bo lepszy weselny zespół trochę jednak kosztuje, ale znalezienie dobrego zagwarantuje doskonałą zabawę. Skrzypek na ślubie także zamawia się z długim wyprzedzeniem, więc należy to zgrać wspólnie z wolnym terminem sali. Decydując się na taki zespół warto wcześniej posłuchać, jak przedstawia się na żywo, czyli po prostu posłuchać jak grają. Dobrym pomysłem jest porozmawianie z jakąś parą, która danych muzyków miała na ślubie, a jeśli się da, to obejrzeć fragment nagrania z zabawy. Kolejnym wyjściem, także często wybieranym przez młode pary, a jednocześnie trochę tańszym, będzie zatrudnienie dj-a, który zagra muzykę uzgodnioną z młodą parą na swoim sprzęcie grającym.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-01-29 07:54:42
Tagi: muzyka, zabawa, wesele, ślub, pomysł, sale, termin