Kultura jest wspaniała!

Fotografie 3D luksusowy oraz satysfakcjonujący artykuł.

Innowacyjny sposób wizualizacji umożliwiający w bardzo detaliczny sposób zbadać nam artykuł w wymiarze 3D to fotografia obrotowa. Przy tworzeniu takiej wizualizacji trzeba przygotować kilka koniecznych kroków. Pierwszym z kroków jest kwalifikacja właściwego stanowiska.

Powinno być to stanowisko, w którym fotograf bez ograniczeń będzie potrafił z każdej strony sfotografować dany artykuł. Dodatkowo istotne tutaj jest dobranie tła. Najkorzystniejsze jest jasne tło, gdyż w późniejszej obróbce prosto takowe tło jest zastąpić.

3d
Napisał: Philippe Put
Na podstawie: http://www.flickr.com
Po przygotowaniu miejsca powinniśmy odpowiednio sposób przygotować produkt. Trzeba pamiętać, żeby żaden z części fotografowanego artykułunie był odblaskowy- metaliczny. Powoduje to bowiem odbicie fotografa albo w przypadku stosowania lampy błyskowej efekt biernego oświetlenia. Jak widzimy to bardzo luksusowe przedsięwzięcie, ponieważ zobowiązuje do dużej ilości serii zdjęć. Każde z zrobionych ujęć powinna być odpowiednie, precyzyjnea także szczegółowe. Wszelkie fotografie muszą być wykonane w tej samej jakości. Zazwyczaj zdarza się, że ok 60-70 procent fotografii wykonanychpodczas w czasietakiej sesji jest odrzucanych. Istotnym powodem,, dlaczego takie zdjęcia są odrzucane jest za mała wyrazistość.

Zdarza się, że sesja produktowa innymi słowy fotografia obrotowa (http://www.otofoto360.pl/), dzięki której potem zostanie zrobiona wizualizacja 3D trwa wiele godzin. Jest bardzo pracochłonne jednakże daje wiele satysfakcji po jej wykonaniu. Po zakończeniu sesji oraz wyborze odpowiednich ujęć jesteśmy już w połowie drogi do triumfu. W tym momencie zabieramy się za finalne wykonanie wizualizacji. I tutaj w zależności z jaką częstotliwością ma być wykonana wizualizacja powinniśmy dobrać odpowiednią ilość ujęć. Zazwyczaj liczba ta przekracza kilkaset zdjęć. Sama wizualizacja robiona jest przez właściwe, zawodowe programy komputerowe.

Fotograf robiący zdjęcie
Napisał: Elvert Barnes
Na podstawie: http://www.flickr.com
Tym bardziej człowiek powinien wszystkie dane wdrożyć do programu a co najważniejsze czuwać nad ich prawidłowością. I tutaj zbliżamy się do końca tworzenia wizualizacji 3D kreowanej przez fotografię obrotową. Mimo wielkiego nakładu pracy w takową formę prezentacji produktów, staje się ona bardzo sławna. Sprzedawcy muszą, w coraz to bardziej wymyślne sposoby zachęcać potencjalnych klientów do kupna właśnie ich artykułów. Jednak odbiorca jest coraz bardziej wybredny.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-01-31 08:55:32
Tagi: wizualizacja, zdjęcia, 3D, fotograf