Kultura jest wspaniała!

Urządzenia nowej generacji. Co godnego uwagi się pojawiło, jakie modele są warte uwagi?

Technologiczne jesteśmy bardzo coraz wyżej. Trudno więc już sobie obecnie wyobrazić chociażby przeciętnego człowieka bez telefonu komórkowego nowego typu, a raczej smartfona, jak przykładowo Htc One mini czarny. Na uwagę zasługują jednakowoż inne interesujące inicjatywy, czyli to jak dzięki technologii rewolucjonizuje się sposób słuchania muzyki czy czytania książek.


http://www.i-sklep.com.pl/product-pol-1229-HTC-One-mini-czarny.html
Napisał: Maurizio Pesce
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dzisiaj najistotniejsza jest dostępność i wygoda, a to z pewnością oferują współczesne pomysły. Na uwagę szczególnie w tym sensie zasługuje Nook Simple Touch. To czytnik e-booków nowej generacji. Najważniejszym formatem dla Nooka jest EPUB. Chociaż najczęściej oferowane jest 2GB, to w rzeczywistości realnie oferowanej powierzchni jest 250 MB pamięci, a to z tego powodu, że reszta miejsca jest przeznaczona na pliki z księgarni Barnes&Noble. Skoro mamy w planach bardziej pojemną kolekcję, to należy się liczyć z kupnem karty SD. Nook to sprzęt bardzo dopracowany, co prawda, początki w obsłudze nie są takie łatwe, ale szybko uczymy się, jak z niego korzystać. Trzeba przyznać uczciwie, że nook simple touch nie jest tak zaawansowany funkcjonalnie, jak Kindle.

Turysta z tabletem
Napisał: Sascha Kohlmann
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jednocześnie powinniśmy sobie zadać pytanie czy naprawdę trzeba nam tak dużo funkcji, jak w znanym czytniku. Jeśli więc nie wymagamy bezprzewodowej wysyłki na czytnik, opcji wgrywania innych słowników czy integracji z chmurą, zaś podstawową i najbardziej istotną kwestią jest możliwość czytania, to nie pozostaje nam nic innego, jak kupić ten model. Właściwie to czasami nawet lepiej zakupić sprzęt konkretny w jakiejś dziedzinie niż kupować rzecz, która posiada wiele niezbyt przydatnych funkcji. Szczególnie, że wiele modeli smartfonów służy istotnie nie do czytania, a do tych pozostałych funkcji, wśród których na największą uwagę zasługują aplikacje.

Jeśli mówimy o smartfonie to warto pomyśleć o wspomnianym we wstępie modelu Htc, w ogóle smartfony z tej firmy są niezwykle solidne i godne zainteresowania. Co do czytnika, to jeśli nie posiadamy jakichś oczekiwań względem dodatkowych funkcji, nie oczekujemy „fajerwerków”, a chcemy najzwyczajniej w świecie dobrze poczytać książkę elektroniczną, to Nook Simple Touch spełnia swoją rolę znakomicie. Warto w ogóle pomyśleć na jakich urządzeniach nowej generacji nam zależy, gdyż z jednej strony wybór jest znaczny, zaś z drugiej co z tego, jak trudno się w tym wszystkim połapać. Wybierajmy więc rzeczy solidne i sprawdzone, to zapewnienie, że będziemy w pełni usatysfakcjonowani.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-01-31 07:55:02
Tagi: Aplikacje, smartfony