Kultura jest wspaniała!

Domeny najważniejsze

W dzisiejszych czasach przedsiębiorstwo, które nie ma strony w internecie, nie istnieje wcale. Nic więc dziwnego, że jedną z najważniejszych form reklamy, podejmowanych przez biznesmenów, jest wdrożenie odpowiedniej strony www danej marki. Tutaj najważniejszy jest dobór odpowiedniej domeny, to znaczy adresu url, z którym odtąd będzie identyfikowana dana firma. Jest to o tyle istotne, że może mieć duży wpływ na sukces lub porażkę danego przedsięwzięcia.
WWW
Napisał: Bull3t
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jak trafnie dobrać domenę

Generalnie są dwa typy domen (nazw). Pierwsza z nich to nazwa wyszukiwana, która zakłada zawarcie w adresie słów określających profil działalności danego przedsiębiorstwa. W tym miejscu trzeba się zastanowić, co mogą wpisywać w wyszukiwarkę osoby, które chcą znaleźć usługi lub produkty, jakie oferuje. Wówczas w nazwie powinny się znaleźć maksymalnie trzy tego typu słowa. To rozwiązanie, chociaż z pewnością zwiększy liczbę użytkowników wchodzących na naszą stronę, nie będzie w pełni promować samą markę.

W związku z tym istnieje drugi typ nazw serwisów, markowa. W tym wypadku adres strony jest bezpośrednio powiązany z nazwą firmy. Jest to zdecydowanie korzystne wyjście, kiedy dana branża jest lub była bardzo popularna, wtedy zarejestrowanie popularnej domeny wyszukiwanej nie do końca spełnia swój cel.
Kupno walut przez internet
Napisał: istock.com
Na podstawie: istock.com
Zdecydowanym plusem domeny markowej jest to, że użytkownicy mają szansę ją zapamiętać, co zwiększa szanse na to, że wejdą na nią w przyszłości. A zatem nazwa domeny powinna być jak najbardziej krótka i łatwo kojarzona. W efekcie jest duże prawdopodobieństwo, że ktoś, kto zobaczy ją na bilbordzie czy w broszurze, odwiedzi ją po zalogowaniu się do sieci. Kluczowe jest także, aby w nazwie unikać cyfr oraz używania polskich liter.Giełdy domen

Czasem najlepsza domena dla określonej firmy jest już zajęta. Ale nie wszystko stracone. Istnieją bowiem giełdy domen, gdzie dochodzi do licytacji najbardziej pożądanych adresów stron www. Tam można się bez problemu zorientować, które z nich odnotowują największą popularność, ponieważ ceny niektórych dochodzą nawet do kilkunastu tysięcy złotych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-02-01 07:54:46
Tagi: Internet, firmy, ceny, czas, marka, adresy, przyszłość, usługi, adres, prawdopodobieństwo