Kultura jest wspaniała!

Ciekawa kartka urodzinowa i imieninowa

Karki urodzinowe to zawsze świetny dodatek do większego prezentu dla solenizanta. Niestety, w nowym tysiącleciu ten nieprzeciętnie ważny zwyczaj posyłania do rodziny życzeń na urodziny odrobinę zaniknął. Czy w dobie Internetu takie na przykład kartki imieninowe są z konieczności skazane na muzealne gabloty?

Nie powinno wcale tak być. Ten stary zwyczaj warto chronić oraz podtrzymywać go wśród znajomych, a szczególnie w kręgach młodzieży. Można przy tym nieraz skorzystać z dobrodziejstw Internetu i posłać kartkę pocztą elektroniczną. Lepiej oraz oryginalniej jednak zdecydować się na trochę bardziej tradycyjne podejście.

Tradycyjnym elementem obchodzenia każdych prawie urodzin w kulturze europejskiej jest tort urodzinowy, jaki ozdobiony jest specjalnymi świeczkami, których ilość odpowiada ilości lat solenizanta. Osoba świętująca dzień urodzin otrzymuje liczne dary. Ludzie od wielu lat wysyłali sobie dodatkowo życzenia urodzinowe na drobnych kartkach papieru z kolorowymi nadrukami, aby sprawić sobie nawzajem przyjemność. Wielu kolekcjonowało Takiego typu kartki, choćby kartki urodzinowe, aby pokazywać je swoim dzieciom. Takiego typu kartki można spotkać w Stanach Zjednoczonych, w Australii Europie. Zwyczaj ten dotarł nawet do najodleglejszych zakątków całego świata. Kartki z różnych krain z całego globu będą różnić się interesującymi drobiazgami, wskazującymi na odmienne regiony kulturowe, czy na niektóre specyficzne zwyczaje świąteczne. Tak samo rzecz ma się odnośnie celebrowania dnia imienin. Imieniny jest to zwyczaj świątecznego obchodzenia dnia świętego lub błogosławionego z chrześcijańskiego kalendarza. Zwyczaj ten jest w szczególności silnie popularny w Polsce, jest również obecny, także w innych rejonach katolickich. Na przykład w Szwecji, w Czechach, Bawarii, Bułgarii, w Grecji, , na Łotwie oraz Węgrzech. Czasami można spotkać regułę, wedle której jest więcej niż jeden święty lub błogosławiony danego imienia. Kartki imieninowe trzeba wtedy wysyłać solenizantowi w pierwsze imieniny zaraz po urodzinach.

kartki ręcznie robione
Napisał: Katarzyna Zydroń
Na podstawie: abcslubu.pl
Czasem doskonałym przedsięwzięciem będzie dostarczenie popularnych oraz cenionych przez większość użytkowników sieci internetowych kartek urodzinowych. W Internecie można wyszukać wiele interesujących ofert umożliwiających zrobienie wspaniałej kartki na różne okazje. Internetowe kartki imieninowe posiadać mogą dodatkowe animacje, a również ścieżki dźwiękowe z lubianych filmów. Najlepiej, aby każdy sam zobaczył, jakiego rodzaju kartki dają do wyboru różne portale internetowe i wybrał taką, jaka najbardziej pasuje do gustu estetycznego solenizanta.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-02-01 07:54:44
Tagi: imieniny, Urodziny, życzenia, kartki