Kultura jest wspaniała!

Kupno domeny internetowej. Wszystkie wiadomości które potrzebujesz przeczytać o stronach internetowych

Wiele osób ma już obecnie za sobą proces zakładania swojej strony w Internecie. Witrynę internetową zakłada się w szczególności w sytuacji prowadzenia własnej firmy. W większych firmach zatrudniane są specjalne osoby lub zespoły ludzi, trudniące się wyłącznie tworzeniem i zarządzaniem witryną internetową.

www
Napisał: Maria Elena
Na podstawie: http://www.flickr.com
Obecność w Internecie jest kwestią niezwykle znaczącą, toteż ważne jest, by witryna internetowa prezentowała się jak najkorzystniej. Jest ona bowiem wizytówką firmy. Za to wizytówką witryny WWW jest jej domena. Tanie domeny to adresy internetowe umożliwiające połączenie się z witryną. Ich wybór nie jest jednak tak łatwy jak to z początku wygląda. Właściwie dobrana domena stanowi połowę sukcesu strony internetowej.

Jakich elementów unikać

Jest dużo rzeczy, których należy unikać podczas wybierania domeny dla witryny internetowej. Bo najważniejsze, domena nie może być zbyt obszerna. Obecnie za najcenniejszą wartość uważany jest czas, zatem oszczędność czasu dla użytkownika Internetu jest często kwestią kluczową. Mówiąc krótko przeciętny użytkownik Internetu woli adresy krótkie, ponieważ są o wiele łatwiejsze do zapamiętania, a ich wpisywanie zabiera krótszy czas.

okablowanie sieciowe
Napisał: Norlando Pobre
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przed wyborem dobrze jest posłużyć się specjalnym narzędziem, jakim jest wyszukiwarka domen. Dzięki niej można uzyskać informacje, czy domena, którą się wybrało, nie została wcześniej zarejestrowana. W domenach stron można wykorzystywać liczby. Nie jest to jednak wskazane ze względów praktycznych, ponieważ wykorzystanie liczb tak samo jak zbyt długa domena czyni trudniejszym zapamiętanie adresu. Co najważniejsze jednak domena musi być związana z typem strony, albo rodzajem wykonywanych przez firmę usług.

Dobrze wybrana domena

Dobrze wybrana domena to taka, która pozwoli na to, że wiele osób będzie korzystało z witryny internetowej. Przede wszystkim dobrze wybrana domena nie „odstrasza” ewentualnych użytkowników długością czy poziomem skomplikowania. Są profesjonalne bazy, w których wypisane są domeny przeznaczone na sprzedaż. Przy wyborze warto poszukać pomysłów w takiej miejscu. Wycena domen odbywa się w oparciu o różne czynniki. Należy pamiętać jednak, że najważniejsza jest w każdym przypadku wygoda odwiedzającego stronę.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-02-01 07:54:46
Tagi: czas, klient, witryna, wyszukiwarka, strona, sukces, użytkownik