Kultura jest wspaniała!

Domena – skąd jej cena?

Cyberprzestrzeń to bez wątpienia jeden z największych wynalazków, jakie wykreował człowiek. WWW jest uniwersalnym medium, na którym miliardy internautów komunikuje się ze sobą, realizuje się, uczy się, polemizuje. To też wielka baza potencjalnych klientów, używana efektywnie przez firmy, które planują penetrować rynki we dzisiejszej, dość burzliwej rzeczywistości gospodarczej.
internet
Napisał: TwojaBateria.pl
Na podstawie: TwojaBateria.pl
Firma bez witryny internetowej szanse na utrzymanie masy klientów ma nieduże. To sprawia, że atrakcyjne domeny są intensywnie poszukiwane przez marketingowców. A prosto nie jest, ponieważ wiele ludzi zbija pieniądze na sprzedawaniu chwytliwych domen.

Czym dokładnie jest domena? To w zasadzie nazwa strony sieciowej, składająca się z kilku segmentów. Bez wątpienia każdy z was zna jakikolwiek adres internetowy. W adresie WWW jest element, w którym znajduje się nazwa witryny oraz odznaczone kropkami literki. Każdy ten segment to domena innego gatunku. I tak dla przykładu w adresie przykład.pl człon „przykład” to nazwa domeny-firmy, a domena pl oznacza miejsce pochodzenia przedsiębiorstwa. Do kupienia możliwych jest też sporo domen funkcjonalnych, takich jak domena org. albo com. Władze państwowe najczęściej posiadają domeny .gov.

To oczywiste, że adres strony internetowej ma być łatwy, aby konsument mógł ją prędko sobie przyswoić. Frapujący jest fakt, że maleńki atol na Pacyfiku o nazwie Tuvalu czerpie pieniądze z wynajmowania swojej oficjalnej domeny. Czego to efekt? Rozwiązanie jest łatwe. Domena tego państwa nazywa się .tv, co każdemu kojarzy się z telewizją, stąd stacje telewizyjne często wynajmują ją od tego maleńkiego kraiku.

Dzierżawienie i wynajmowanie domen są niezwykle opłacalne, zatem sporo chwytliwych nazw zostało już zajętych. Jest taka strona, na której sprawdzisz, czy określona domena została już wykupiona i kto ją posiada. Konieczna stanie się do tego zadania praktyczna wyszukiwarka domen, którą bez problemu namierzysz w Internecie.


Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-02-01 07:54:41
Tagi: nazwa, baza, człowiek, Wynalazek, adres, szansa, domena, skojarzenie