Kultura jest wspaniała!

Zwierzę przyjacielem i miłością dziecka czyli zalety trzymania pupila w swoim mieszkaniu

Każde dziecko ma taki okres w życiu, że bardzo pragnie dostać jakieś zwierzątko. Może to być choćby mały chomik, ale ma być coś, czym można by się opiekować. Z tym zajmowaniem naturalnie dość różnie bywa.


Pies
Napisał: Micolo J
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jednak ideą posiadania zwierzaka bynajmniej nie jest wykazanie się odpowiedzialnością, lecz chęć ustawienia się wyżej w hierarchii domowej niż jakaś istota mniejsza, która nareszcie zajmie niechciany stopień rodzinnej drabiny społecznej.

To może dać maluchowi uczucie, że stało się większe i bardziej dojrzałe, bo przecież nie jest już ostatnie. Rzecz jasna zwierzak w domu ma niewątpliwie swoje zalety. Razem z dowartościowywaniem się, maluch uczy się także troski o mniejszą istotkę, zależną całkowicie od ludzi, wyrabia w sobie powoli poczucie odpowiedzialności za innych, uczy się cierpliwości, ma się z kim bawić i może wyładować olbrzymią ilość własnej niespożytej energii. Dziecko, które jest jedynakiem z pewnością znajdzie w zwierzaku wspaniałego przyjaciela, któremu uwielbia przekazywać swoje najskrytsze sekrety i zwierzać się z problemów, a w chwilach smutku znajdzie w nim pocieszyciela. Dlatego należy założyć zakup
Chłopiec z psem
Napisał: Jim Larrison
Na podstawie: http://www.flickr.com
zwierzaka, kiedy maluch zacznie coraz częściej o nim mówić. Jednak należy wiedzieć, że nie ma to być zakup pod wpływem impulsu. Zawczasu należy przedyskutować wszelkie za i przeciw, zastanowić się, jaki może to być zwierzak i wyliczyć czy jego pojawienie się nie spowoduje zawirowań w budżecie domowym.

Oczywiście najszybciej na myśl przychodzi sympatyczny psiak, z którym dziecko będzie szalało jak równy z równym. To świetny wybór, pod warunkiem, że można mieć odpowiednią ilość czasu na spacery z nim i dużo przestrzeni, żeby razem z maluchem mógł szaleć w domu. Obroże dla psów oraz wszystkie inne akcesoria można teraz bezproblemowo kupić w każdym sklepie zoologicznym. Karmy, tak suche, jak i te mokre można na bieżąco kupować przez internet. Sklep internetowy online (e-sklep zoologiczny) przyjmie zakup, zaś paczkę przywiezie na miejsce kurier.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-02-02 07:57:20
Tagi: Produkty