Kultura jest wspaniała!

W jaki sposób przygodę przygodę z lodowiskiem czyli poradnik dla wszystkich chcących nauczyć się jeździć

Zima w mieście nie musi być bardzo nudna, z pewnością są się odkryć wiele interesujących rzeczy które można zrobić. Do dyspozycji są przecież baseny, kluby fitness, a dla tych, którzy się nie boją ubrania łyżew także lodowiska. W wielu miastach znajdują się kryte lodowiska, czynne bez względu na pogodę, a jeżeli tylko jest odpowiednio zimno, to funkcjonują również lodowiska otwarte.

sporty zimowe
Napisał: Sport-shop.pl
Lecz wiele osób nie chce się wybrać na ślizgawkę, gdyż nie umie jeździć, i uważa to za niezwykle trudną rzecz. Inni się z kolei tłumaczą brakiem swoich łyżew, ale także jest to po prostu dobra wymówka. Jeśli chodzi o drugą sprawę, to przy każdym lodowisku funkcjonują wypożyczalnie, gdzie za kilka złotych można pożyczyć parę łyżew. Oczywiście jeżeli ktoś planuje większą ilość jeżdżenia, to warto zakupić swoje, ale do dwóch wizyt na lodzie w zupełności wystarczy wypożyczenie. Cena za taką przyjemność kształtuje się najczęściej od paru do piętnastu złotych, więc nie jest jakoś strasznie wygórowana, podobnie zresztą będą się kształtować ceny za ślizgawkę.

O ile łyżwy figurowe da się bez żadnego problemu wypożyczyć, to problemem dla niejednej osoby jest to, że absolutnie nie wie jak jeździć na łyżwach. Początkowo może się to wydawać ogromnie trudne, zwłaszcza przy utrzymaniu równowagi na lodzie. Wystarczy jednak odrobina potrenowania i zapoznania się z podstawami, aby w pełni się cieszyć tą wspaniałą rozrywką.
łyżwy
Początkowo, zanim wyjdzie się na lód, można trochę pochodzić na łyżwach hokejowych, w ten sposób można się zacząć uczyć trzymania równowagi. Będąc już na lodzie na początku dobrze się trzymać band, a po oswojeniu zacząć chodzenie. Nie należy przejmować się tym, że można upaść, czy że prawie stoi się w miejscu, każdy jeżdżący również tak zaczynał dawno temu. Gdy stanie i wolne chodzenie nie będzie już stanowić problemów, to następnym etapem powinno być próbowanie jazdy. Aby to zacząć trzeba się lekko odpychać na zmianę łyżwami, przez co powoli zacznie się jechać do przodu. Równocześnie z nauką jazdy do przodu należy nauczyć się hamowania, to też jest niezwykle ważny element jazdy na łyżwach. Polecamy stronę https://www.republikasportu.pl/.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-02-07 07:54:39
Tagi: sport, Lód, wypożyczalnie, lodowisko