Kultura jest wspaniała!

Gdy oczy kierowców zawodzą, czyli o znaczeniu kamer w samochodzie

Jeśli ludzkie oko zawodzi szukamy wsparcia w elektronice. Ta skądinąd nie rewelacyjna teza ma swoje odbicie również w kamerkach. Skupiając się na czynnościach w stylu prowadzenia auta lub czynnego uprawiania sportu korzystamy z dodatkowej pary oczu, czyli obiektywu kamerki.

kamerka dla sportowców
Napisał: John Biehler
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kamera sportowa (http://kamrec.pl/pl/p/Dlugopis-szpiegowski-z-kamera-1280x960-HD-microSD/80) bliska jest, co wynika głównie z nazwy, amatorom i zawodowcom sportowego szaleństwa. Zakładają, a dokładniej domontowują ją do kasków skoczkowie narciarscy i narciarze alpejscy, czy snowboardziści, a więc absolutni ryzykanci, którzy obrazem chcą zasugerować skalę ryzyka wykonywanej dyscypliny. Typowej kamery sportowej używają również tak zwani sportowcy-gadżeciarze, lubiący obładowywać się nie tylko aparatami, ale ciśnieniomierzem i podobnymi sprzętami. Widać to zwłaszcza w kulturze biegów ulicznych, na czym krocie zgarniają twórcy akcesoriów biegowych.
Kamera sportowa (patrz) z powodzeniem może stać się kamerą samochodową, użytkowaną w pojazdach. Przydatne stabilizatory od drgań, pilot do sterowania czy wyświetlacze dotykowe sprawiają, że taki sprzęt jest uniwersalny, zgodny z panującą technologią. Do tych możliwości zaliczymy też system GPS, czy akcelerometr. Za taką kamerkę wyłożymy na stół producenta ponad tysiąc złotych. To minimum, które zapłacimy za zakup sprzętu niewiele mniejszego od tableta.

mała kamerka
Napisał: Robert Scoble
Na podstawie: http://www.flickr.com
Podążając za trendem miniaturyzacji, takie urządzenie może wydawać się na faktycznie… duże. Racja, ale tylko w przypadku gdy kamerę sportową zestawimy z autentyczną kamerą samochodową. Są one naprawdę małe, ale jak pomocne - filmikami z nich zidentyfikujemy szkodnika „olewającego” prawo, co będzie stanowić poważny dowód przydatny policji. Kamera samochodowa albo też wideorejestrator polecany jest kierowcom z kilku powodów. Przede wszystkim dodaje pewności siebie kierowcy. Jej zawartość jest dobrym dowodem w śledztwach i dochodzeniach po wypadkach, skorzystamy z niej w sporze z ubezpieczycielami. Nie trzeba wysilać się na zapamiętywanie ciągu cyfr i liter z tablic rejestracyjnych drogowego szkodnika. Potrzeba jedynie odpalić kamerkę we właściwym momencie, która zidentyfikuje potencjalnego przestępcę. Nie ma tutaj bezkarności - nagrania z kamer samochodowych będą starannie badane i rozliczane z montażu i przeróbek.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-02-14 07:54:37
Tagi: sprzęt, GPS, kaski, kierowca