Kultura jest wspaniała!

Porządek, indywidualizm i smukłość - detale odróżniające polskie art deco spośród kunsztu dekoracyjnego.

Od dawna znana jest prawda o swego rodzaju upodobaniu przez ludzi piękna, detali i wieloaspektowo pojmowanej sztuki. Spowodowane jest to odwieczną potrzebą zachwytu nad przyrodą, dziełami sztuki, melodią i wszystkim, co jest chociażby w najmniejszym stopniu przejawem artyzmu.

Gdy na salony wkroczyły malowidła, wazy i innego modelu fragmenty dekoracyjne pojawiło się
art deco
Napisał: David Prasad
Na podstawie: http://www.flickr.com
mnóstwo trendów, które zdobyły rzesze nabywców i sztukę starano się przenieść z sal balowych i muzeów do domów. Aby jednakże nadać swego rodzaju dyscypliny i harmonii ludzie przystrajając swoje mieszkania szukali bardziej wyrafinowanych i spokojnych równocześnie dodatków, które obecnie przedstawia nam niejedna galeria art deco.

Prezentując fragmenty zdobienia wnętrz zapewnia możliwość ukształtowania idei odrestaurowania bezbarwnego wnętrza przy użyciu chociażby jednego dodatku, który wyśmienicie wpasuje się w całokształt. Szukając więc kształtności i porządku w artykułach ozdobnych niewątpliwie trzeba zwrócić uwagę na ten dokładnie trend.

Umiar i geometryczne wzory mają fanów wszędzie i bezdyskusyjnie nie schodzą z piedestału sztuk dekoracyjnych. Do rozpoznawalnych powszechnie aspektów stylu art deco przynależy naturalność, kontrastowe łączenie kolorów czy wielobarwne szkło. Urządzanie wnętrza w tym stylu robi je miłym i ciepłym, a jednocześnie jest nadzwyczaj modne.Sztuka
Na podstawie: http://www.sxc.hu/
Stawiając na ten właśnie nurt z pewnością trzeba docenić polskie art deco, które do pełnej idei dokłada jeszcze więcej powabu oraz wytworności. Zauważalna jest także lokalizacja konwencji, poprzez na przykład korzystanie z regionalnych materiałów. Wytworność, jaką zapewniają materiały, barwy i tworzywa jest niebywale przyjemna dla oka.

Istniejące w dekorowaniu wnętrz fragmenty sztuki są wybitnie lubiane, z tej przyczyny każda, nowopowstała galeria art deco ma licznych konsumentów i nabywców, którzy z pewnością odnajdują w tym stylu powab i elegancję. Natomiast zwiedzanie takich miejsc jest wyborną formą obcowania ze sztuką.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-02-26 07:54:28
Tagi: sztuka, styl, dodatek, dekoracje, Muzeum