Kultura jest wspaniała!

Jak wygląda obecnie rynek smartfonów?

Rozwój gałęzi smartfonów nabiera dynamiki w ostatnich latach. W chwili obecnej ponad 50% sprzedawanych telefonów to smartfony. Na czele jest iphone, którego nowa odsłona zawsze przynosi rozgłos w mediach. Apple posiada rzeszę fanów, którzy oczekują najczęściej w kilometrowych kolejkach by kupić Iphone'a w pierwszym dniu sprzedaży.

Mimo wysokich cen, produkty Apple'a sprzedają się bardzo dobrze. Na tyle, że ucierpiał poważnie na tym dawny lider - nokia. Skandynawska firma przegapiła modę na smartfony, w wyniku tego bardzo szybko mocno odbiło się to na jej wynikach finansowych.

smartfony
Na podstawie: technibufallo.com
Sytuację wykorzystali azjatyccy producenci jak choćby samsung. Najdroższy smartfon Samsunga Galaxy cieszy się bardzo dużą popularnością, a i jego cena jest o wiele niższa od cen Iphona. Smartfon Samsunga ma sporo możliwości, przeważnie tych samych co Iphone.

HTC zaprezentowało pierwszy smartfon z Windowsem i HTC Sense – inteligentnym interfejsem. Zastosowany w HD2 szeroki ekran o przekątnej 4,3 cala zezwala na wyświetlanie wyraźnego obrazu oraz proste przeglądanie stron internetowych i korzystanie z aplikacji. Przez to projektowanie aplikacji na windows phone ma jeszcze więcej możliwości.

To następny krok w stronę personalizacji telefonów. Ekran o przekątnej 4,3 cala umożliwia wyświetlanie multimedialnych informacji pogodowych z użyciem pełnego ekranu. HD2 może być dopasowywane w sposób najbardziej odpowiadający potrzebom dzwoniącego poprzez pobranie jednej z wielu przydatnych aplikacji.

Warto zauważyć, że w nowych odsłonach smartfonów ekrany mają większą przekątną. Klawiatura zniknęła, obecnie wyświetlana jest na ekranie telefonu. Wielkie ekrany umożliwiły na tworzenie użytkownikom wielu aplikacji jak prognozy pogody.Również jakość aparatów, w które wyposażone są smartfony jest znakomita. Najczęściej posiadają one po kilkanaście megapikseli i wspaniałą jakość zdjęć.

Duża szybkość obliczeniowa w smartfonach umożliwiła tworzenie przeróżnych aplikacji. Dzięki temu zrodziła się osobna gałąź jaką jest development aplikacji mobilnych. Gros firm chciałoby posiadać własne programy, by przyciągnąć klientów. Mogą to być programy takie jak opcja zamówienia taksówki, czy przeróżne gry.


Napisał: S.S.
Na podstawie: jojomobile.eu

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-02-27 07:54:29
Tagi: gry, Samsung, smartfon, jakość, iPhone, smartfony, Nokia, HD2, HTC Sense, nawigacje