Kultura jest wspaniała!

Jak znaleźć film godny oglądania

Oglądanie filmów to zdecydowanie jedna z najczęściej występujących form spędzania wolnego czasu. Człowiek wycieńczony, zmęczony po pracy czy innych codziennych zajęciach, ma potrzebę oderwania się od rzeczywistości i zbiec właśnie w świat wymyślony przez reżysera. Widz wybiera sobie różne formy oglądania, na przykład wyjście do kina na nowy film, ukrycie się w domowym zaciszu przed laptopem czy też projekcja w większym gronie przed domowym kinem z wielkim telewizorem 3D. Cel i tak zawsze jest jeden - odpoczynek.


Ale odpoczynek przed ekranem widziany jest w różny sposób. Wszystko zależy od tego które gatunki filmowe widza interesują najmocniej. Jeżeli jest to komedia romantyczna
aktor komediowy
Napisał: Eva Rinaldi
Na podstawie: http://www.flickr.com
>hiperłącze< to rzecz jasna, że relaksem będzie oglądanie przygody i miłości z happy endem. Jeśli inny widz lubuje się w takim gatunku jak filmy akcji >hiperłącze< to dla niego świetnie jest wtedy gdy na ekranie ogląda pościgi w tle setek strzałów z różnej broni palnej. Natomiast inny widz może cieszyć się filmami takimi jak horrory i wtedy dla niego radością jest gdy na ekranie jucha się leje non stop a ciarki nie odpuszczają do ostatnich chwil.

Przykładów na relaks przed ekranem można by mnożyć długo. Każdy widz będzie go widział w inny sposób, a nawet jeden widz drugiego nie będzie w stanie zrozumieć. Bo jak mogą dogadać się miłośnicy filmów obyczajowych z tymi od krwawych horrorów? Może być ciężko, nawet jeśli każda z nich ma po tysiąc argumentów na swoją teorię spędzania czasu wolnego.

Następnym wyznacznikiem jest produkcja filmu czyli państwo w którym film powstał. Nie jest zagadką, że filmy amerykańskie są najczęściej oglądane w Polsce.
aktor Brad Pitt
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jednak jest i część osób, które uwielbiają na przykład filmy angielskie, nasze filmy polskie, filmy niemieckie >*dalej<, filmy japońskie czy filmy francuskie. Wszystkie te wymienione kraje mają swoje lepsze i gorsze filmy co jest zjawiskiem naturalnym, jednak warto szukać tych najdoskonalszych a najszybciej jest to zrobić w jakimś portalu filmowym.

Nie rzadko jest tak, że widzowie lubią rozmowy na temat filmu. Większość z nich uznaje się za wybitnych znawców, zatem rozmowa o filmach często jest zażarta jeżeli spotkają się osoby o innych poglądach. Rozmowy na temat filmu mogą być prowadzone nie tylko na żywo, ale również oczywiście w sieci internet. Mnóstwo portali, witryn, blogów, for czy grup dyskusyjnych powstało właśnie po to by maniacy kina wszelkiego, mogli wypowiedzieć się o każdej porze dnia i nocy.

Witryny o tematyce filmowej pozwalają na recenzje filmowe każdemu kto tylko ma chęć podzielić się swoim zdaniem. W dodatku poznanym produkcjom można stawiać oceny według swojego uznania. Te rankingi są przydatne dla widzów, którzy stoją przed dylematem wybrania filmu na przyjemny wieczór. Wchodząc na serwis poświęcony opiniom filmowym staje się to łatwiejsze i przyjemniejsze. Jednak ostatecznie widz i tak powinien wyrobić swoje własne zdanie na temat filmu, a nie wyłącznie kierować się opiniami innych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-02-27 07:54:29
Tagi: kino, Filmy, ekran, świat, blog, Francja, Anglia, Widz, Ameryka