Kultura jest wspaniała!

Prezenty dla panów

Wybór podarunku nierzadko sprawia trudności. Bywa to tym bardziej kłopotliwe, gdy zamierza się obdarować mężczyznę. Przyjęte jest bowiem, że kobiecie przeważnie można dać bukiet kwiatów czy biżuterię i w większości przypadków będzie to dobra decyzja. Trudniej jest wymyślić taki idealny podarunek dla mężczyzny.

zegarek
Co ważne, najlepiej jest go znać, mieć świadomość co preferuje i z jakiego prezentu by się cieszył. Dzięki temu wybór prezentu będzie łatwiejszy. Niekiedy korzystnym pomysłem jest zapytanie, co on chciałby dostać. Charakter prezentu uzależniony jest również w pewnym stopniu od momentu, który jest powodem dawania prezentu. Ważna jest również relacja, która łączy obdarowującego z obdarowywanym. Odmienny podarunek bowiem można dać znajomemu czy partnerowi, a odmienny szefowi. Prezent na dzień ojca może być również nietypowy.

Alkohol i akcesoria dla palaczy

Często mówi się, że najbardziej trafnym podarunkiem dla panów jest alkohol z wyższej półki. Trzeba jednak pamiętać, by dowiedzieć się, czy dany człowiek nie jest przykładowo niepijącym. Dobrze, by był to alkohol wyszukany, nietypowy, co jednak zwykle wiąże się z wysoką ceną. Dla mężczyzn palących właściwym podarunkiem będą akcesoria jak na przykład oryginalna zapalniczka czy papierośnica, a nawet fajka. Dla zwolenników tradycyjnych rozwiązań przeznaczone są tego typu prezenty jak luksusowe komplety akcesoriów do golenia. Mogą to być na przykład brzytwy Solingen, posiadające w sobie tradycyjne aspekty ze współczesnym wyglądem i profesjonalnym ostrzem. Dla części mężczyzn posługiwanie się brzytwą stanowi swego rodzaju rytuał właściwy jedynie prawdziwym mężczyznom.

Gadżety

prezent2
Trafnym pomysłem na prezent dla mężczyzny bywa także rozmaity sprzęt. Często trafnym pomysłem będzie podarowanie zegarka. W tym przypadku również lepiej jest mieć świadomość, jakie są upodobania danego człowieka, czy przykładowo woli wzory tradycyjne, czy raczej nowoczesne. Wielu mężczyzn także lubi rozmaite gadżety, więc upominek w formie tabletu czy innego sprzętu byłby dobrym pomysłem. Opcji obdarowania mężczyzny jest więc dużo, tylko trzeba się dobrze zastanowić.


Napisał: S.S.
Na podstawie:

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-02-27 07:54:29