Kultura jest wspaniała!

Zapisywanie danych w chmurze upraszcza wiele procedur

Dostęp do obłoku dokonuje się z wykorzystaniem kont klienta które zezwalają na weryfikację przywileju wejścia do chmury.


cloud computing
Napisał: ecoev
Na podstawie: http://www.flickr.com
Sieć tłumacząc z angielskiego: cloud computing. Ten model przeobrażania zapisów bazujący na użytkowaniu usług doręczonych przez usługodawcę. Słowo chmura określa przenośnię sieci albowiem na wielu rysunkach pokazujących funkcjonowanie internetu był pokazywany graficznie jako chmurka.

Uzasadnieniem czynności w chmurze są pliki biurowe online, facebook, dyski sieciowe, galerie zdjęć lub edytory graficzne otwierane w przeglądarce internetowej. Znamienne przymioty chmury to: magazynowanie i lub przetwarzanie informacji na zdalnym serwerze na maszynie wirtualnej i lub wejście poprzez konto klienta.

Pozytywne cechy pracy w chmurze to przystępna praca w grupie, powszechny dostęp, większe ochrona informacji. Wady pracy w chmurze to: groźba awarii, nie działa w razie usterki internetu, sposobność naruszenia, przekroczona prywatność, prawdopodobne przekroczenie tajności przedsiębiorstwa.

Praca w chmurze łączy się z logowaniem do chmury z różnych komputerów stacjonarnych i komputerów mobilnych. Zdarzenie to stwarza dodatkowe niebezpieczeństwo dla bezpieczeństwa naszych informacji.

Dodatkowo narażone jest nasze konto, ktoś kto opanuje określenie użytkownika i hasło będzie mógł przechwycić nasze konto w chmurze.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-03-05 07:54:32
Tagi: Internet, biuro, informacja, chmura