Kultura jest wspaniała!

Jak zwiększyć sprzedaż? Programy lojalnościowe dla nowoczesnych firm

Współcześnie przedsiębiorstwo, żeby wpasować się i zwyciężyć na rynku, musi czerpać z filozofii najnowszego marketingu jakim są takie programy lojalnościowe jak np oferowane na http://www.bonusclub.pl/. Powiedzmy to wprost, ograna reklama w środkach masowego przekazu to przeżytek. W pogodni za konsumentem i utrzymaniem jego lojalności, trzeba przeznaczyć więcej pieniędzy oraz trudu.

Sprzedaż w XXI wieku
Na podstawie: flickr.com
Wsparcie sprzedaży to kluczowe pojęcie . Może być realizowane poprzez rozmowy z konsumentami, pokazy dla szerszego grona lub pozakupową obsługę konsumentów przez call center. Wsparcie sprzedaży to fundament nauki marketingowej, która mówi, że przyciągnięcie klienta to jedynie pierwszy krok. Później trzeba go przy marce zatrzymać.

Przywiązanie do marki rewelacyjnie kreują programy lojalnościowe. Mają one różnorakie odmiany. Najbardziej rozpowszechnione rzecz jasna są kupony, które kupujący otrzymuje po nabyciu produktów. Gdy zbierze założoną liczbę, talony może wymienić na dobra. Co ciekawe, produkt do wygrania niekoniecznie musi być interesujący ani przydatny klientowi, by ten miał potrzebę jego wygrania. Program lojalnościowy ma za zadanie przywiązać konsumenta do firmy, usługi bądź dobra i zatrzymać jego lojalność poprzez uczucie stania się częścią czegoś i bycia premiowanym.

Musimy zastanowić się nad tym w jaki sposób zbierane będą punkty – czy będą to na przykład naklejki, pieczątki czy może kodowane na karcie punkty. Powinniśmy oczywiście stworzyć także katalog nagród. To my decydujemy w jakiej formie – czy fizycznie dostępnej w sklepie książeczki czy może w serwisie internetowym – albo może obie te formy. Zaprojektowanie tego rodzaju programu zależne jest od naszego budżetu oraz pomysłu. To jasne, najlepiej dobrać jego formę do specyfiki branży – odpowiednio dopasować nagrody i liczbę punktów potrzebną do zebrania. Gdy mamy dobry dział promocji, z pewnością uda się nam takiego typu wsparcie sprzedaży dobrze przygotować.

To wszystko składa się na współczesny marketing relacji. Opiera się on generalnie na utrzymaniu lojalności klienta i budowania solidnej więzi. Ważne okazuje się, aby klient poczuł się przydatny i istotny w działalności danego biznesu. By to osiągnąć, niezbędne jest sprzężenie zwrotne klient-marka.Karta na punkty
Oprócz wymienionych poprzednio technik, najlepiej taką więź kreuje promocja w Internecie, a szczególnie na popularnym Fejsie. Posługując się fanpage’ami, firmowi fachowcy od PR mogą wykreować relację z klientami, odsłonić ich opinie. Umożliwia to zbudowanie dużej bazy konsumentów i trafne stargetowanie towarów i usług oraz na skuteczne formułowanie aktywności promocyjnych.

Jeśli nie znamy się na strategiach promocyjnych, naturalnie możemy zlecić zaprojektowanie takiego typu kampanii zewnętrznej firmie. Wówczas będziemy mieli pewność, że nasz program zstanie zaprojektowany profesjonalnie i przede wszystkim przyniesie planowane rezultaty czyli pomoże utrzymać obecnych klientów i pozyskać kolejnych.


Napisał: Natalia Długosz
Na podstawie: Bonus Club

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-03-17 07:54:35
Tagi: nagrody, program lojalnościowy, wsparcie sprzedaży, programy lojalnościowe, punkty, pieczątki, katalog nagród