Kultura jest wspaniała!

Nowoczesne podejście do prowadzenia obsługi księgowej i sprzedażowej w firmie za pomocą internetowych serwisów

Dzięki możliwościom internetu prowadzenie swojej firmy jeszcze nigdy nie było takie proste. Wiele osób jest takiego zdania i nie jest są to odosobnione opinie, bo rzeczywiście internet daje dzisiaj bardzo duże możliwości jeżeli chodzi o narzędzia do wsparcia przy prowadzeniu firmy.


Sprzedając towary czy wykonując usługi ostatecznym etapem będzie wystawienie faktury, a później w określonym terminie rozliczenie księgowe i opłacenie należnych podatków. I właśnie do tych dwóch rzeczy, czyli wspomagania fakturowania i prowadzenia księgowości można znaleźć bardzo proste w użyciu i niedrogie narzędzia, udostępnianie przez wiele firm. W wielu przypadkach program do faktur (kliknij) jest podłączony od razu z modułem księgowym, więc wprowadzając dokument sprzedażowy od razu będzie on widoczny w księdze głównej. Przy małych firmach, które nie będą chciały przeznaczać dużych pieniędzy na księgowego tego typu rozwiązanie jest bardzo praktyczne i co najważniejsze tanie - sporo programów jest bowiem darmowych, a w płatnych abonament może być kilka razy mniejszy niż koszt oddzielnej obsługi księgowej.
Biurko z komputerem
Napisał: reynermedia
Na podstawie: http://www.flickr.com


Duża część narzędzi tego typu obsługuje jednak tylko jeden z obszarów, to znaczy albo fakturowanie albo księgowość. Jak twierdzą przedsiębiorcy, a takich ludzi ciągle przybywa, faktury online (kliknij) bardzo się sprawdzają w czasie codziennej pracy. Jeśli firma będzie wystawiała kilka czy kilkanaście faktur na miesiąc, to faktycznie takie rozwiązanie może być wygodne i praktyczne. Serwisy które umożliwiają wystawienie online faktury działają całą dobę, bez żadnych przerw i przestojów, i w każdej chwili można się do nich dostać z każdego miejsca podłączonego do internetu.


Nie ma też żadnego problemu z bezpieczeństwem informacji - są one bardzo dobrze pozabezpieczane przed różnymi przypadkami. Przy samodzielnym wystawianiu dokumentów na komputerze firmowym wielokrotnie się zdarzało, że sprzęt uległ uszkodzeniu i przedsiębiorca tracił wszystko, co na nim było. Ogromną zaletą fakturowania online (więcej) jest także prostota i wygoda obsługi - takie programy są bardzo intuicyjne i nie trzeba ich długo poznawać.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-03-17 07:54:35
Tagi: fakturowania