Kultura jest wspaniała!

Czym odżywiać nasze koty?

Z pewnością każdy rodzic miał za sobą ten dzień, gdy ich pociecha uroczyście ogłasza, iż chce mieć w domu zwierzątko. Cóż wtedy począć? Czy kategorycznie odmawiać malcowi zwierzaka? To zależy od wielu rzeczy. Przede wszystkim, warunków mieszkalnych naszej rodziny.
Jeśli mieszkamy w ciasnym mieszkanku w bloku można zapomnieć o większych rasach, takich jak owczarek, czy bernardyn. Pamiętajmy także, że za głośne zwierzę będzie zawadzał naszym sąsiadom, a przecież nie chcemy z nimi zadzierać. Wtedy dochodzimy do wniosku, że doskonałym zwierzęciem dla naszej rodziny jest kotek.Kiedy już przyprowadziliśmy do domu kociaka, orientujemy się, że oto mamy w rodzinie absolutnego króla. Kot potrafi być ogromnym egocentrykiem i nic nie zadzieje się bez jego wiedzy. Decyduje on nawet, kiedy można go podrapać za uszkiem. Wiecznie chodzi własnymi drogami. Sam zajmuje się swoją higieną- w końcu, kociaki to wielkie czyściochy.

Kot domowy
Napisał: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Jeżeli pragniemy jakoś rozpieścić małego drapieżnika, możemy mu zapewnić odpowiednie jedzenie. Na rynku możemy dostać wiele specjalistycznych pokarmów, w zależności od wieku pupila oraz jego codziennej aktywności. Już wielu ludzi się przekonało, że bardzo dobrze się sprawdza sucha karma dla kota. Wystarczy odwiedzić dowolny internetowy sklep zoologiczny (np. zwierzakowo.pl), a znajdziemy tam wielki wybór pożywienia, jak na przykład: Purina karma dla kotów, karmy suche dla kotów taste of the wild, czy Pronature (http://www.zwierzakowo.pl/sklep/karmy-hills-natures-best-dla-kotow.html). Każda z nich posiada wiele mikroelementów i witamin, tak potrzebnych do prawidłowego wzrostu naszego kociaka.

Koty Bengalskie
Napisał: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Nie powinniśmy bowiem raczyć zwierzaka okruchami z naszego stołu, gdyż nie wszystko, co jest dobre dla nas, będzie podobne także dla kota. Stosując specjalny pokarm mamy pewność, że nasz zwierzaczek otrzymał właśnie to, co jest mu rzeczywiście niezbędne. Dzięki temu nasz kociak ma wiele siły i werwy, a jego sierść pięknie lśni. Korzystajmy z zakupów przez internet. W wielu internetowych sklepach znajdziemy wiele atrakcyjnych promocji cenowych, a towar będzie dowieziony nam pod sam dom.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-03-24 07:54:37
Tagi: kot, koty, pożywienie, karma, karmy, pupil