Kultura jest wspaniała!

Melodia oświecenia, czy z rozrywkowymi dodatkami? Kwartet smyczkowy zagra na każde zamówienie

Dźwięk paru smyczkowych instrumentów, wykonany przez kwartet smyczkowy, swoją historię ma w epoce barokowej. Swój szczyt rozpoznawalności kwartety smyczkowe osiągały w klasycyzmie. Dziś czwórka grająca na skrzypkach, altówce i wiolonczeli uświetnia śluby, bankiety i inne okolicznościowe imprezy.
Czym kierować się przy szukaniu kwartetu smyczkowego, który zagra dla nas muzykę? W internecie sprawdzimy wiele zakładek zespołów zarówno profesjonalnych jak i tworzonych w nieodległej przeszłości. Obycie w udźwiękawianiu imprez jest kwestią kluczową, ale nie stanowi jedynego pożądanego atrybutu zespołu. Kolejną sprawą jest repertuar, a dokładniej umiejętność przedłożenia oświeceniowych klimatów pod dzisiejszą muzykę rozrywkową i filmową. Zabawa w dawnym klimacie, kilka wieków wstecz, przenosi w świat zupełnie innej muzyki, aniżeli znana nam na co dzień. Nie tylko uwielbiający muzykę klasyczną i opery mogą zachwycać się unikatowością kwartetów grających Beethovena czy Vivaldiego. Wydźwięk co najmniej trzech instrumentów strunowych, przy dogranym nagłośnieniu i repertuarze zrobi naprawdę niesamowite wrażenie.W pertraktacjach z klientami kwartet smyczkowy (http://strings.art.pl) dogrywa cenę oprawy biorąc pod uwagę dotychczasowe doświadczenie. Przy umowie i charakterystyce zlecenia nie obędzie się także bez jednostkowego podejścia do niepowtarzalnej „zajawki” muzycznej. Sprawdzony w muzycznych wojażach kwartet dopasuje się zarówno do kameralnych bankietów, spotkań w biznesie, ślubów cywilnych (użyteczny link) czy innych imprez okolicznościowych. Zespół powinien być gotowy na poprawkę na realizację życzenia co do rodzaju muzyki, która nadaje uroczystości niepowtarzalny klimat i rytm.

Zestawienie wstawek dzisiejszych z ideą muzyki klasycystycznej jest dla takiego zespołu nie lada zadaniem. W wielu przypadkach takie „połączenie” wydaje się na pierwszy rzut oka kompletnie niepotrzebne. Czasem lepiej pozostać w nowożytnych klimatach Vivaldiego czy von Beethovena, nie wypada wręcz łączyć twórców wieków minionych z obecną muzyką klubową. Ale i takie kombinacje występują. Doświadczony kwartet smyczkowy powinien w umiejętny sposób łączyć klimaty różnych epok, aby wrażenie końcowe budziło przyjemność i podziw, a nie krytykę.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-03-24 07:54:38
Tagi: Zespół, muzyki, doświadczenie, przyjemność, Kwartet smyczkowy, repertuar