Kultura jest wspaniała!

Przywróć rzeczom nowe życie z pomocą sposobu decoupage

Obraz twojej wysłużonej szafki z drewna już nie wprawia cie od rana w dobry nastrój, więc sprawdzasz w kalendarzu grafik wywozu śmieci? Denerwujesz się, kiedy stara skrzynka blokuje przejście twojego garażu? A może poszukujesz niepowtarzalnego i budzącego podziw podarunku dla przyjaciółki? Mamy na to radę! Decoupage. To niewymagająca szczególnych umiejętności, znana od bardzo dawna, a jednocześnie dająca niesamowite efekty technika przyozdobienia przedmiotów.
Decoupage
Napisał: distelfliege
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przedmiotów o których już nikt nie pamięta, które lata swej urody i okazałości maja już dawno za sobą, jak i tych nowych, by dodać im oryginalności, niepowtarzalności i stylu. Aby zapoczątkować naszą przygodę wraz z techniką artillo.pl mile widziana jest odrobina chęci, nożyczki, papierowy motyw (tudzież śniadaniowe serwetki) który mamy w planach nakleić na wybrany przez nas przedmiot, klej a także warstwa nawierzchnia która zabezpieczy nasze ręczne poczynania czyli lakier. Wcześniej jednak namyślmy się który przedmiot chcemy udekorować. Następnie odpowiednio zaplanujmy na jaki efekt liczymy. Złóżmy wycinki, które wybraliśmy w swoistego rodzaju kompozycję i zatrzymajmy ten obraz w pamięci. Dopomóc nam w tym może aparat fotograficzny. W zależności od tego na jakim materiale będziemy pracować (drewno, szkło, metal) należy użyć kleju, specjalnego do danej powierzchni. Klej najlepiej jest kłaść delikatnym pędzlem na przedmiot, który będzie wyklejany, jak i na same materiały. Pamiętajmy by nie była to gruba warstwa! Po całkowitym wyschnięciu obleczmy powierzchnię naszego dzieła lakierem.
decoupage
Na podstawie: http://www.flickr.com
Istotnym jest by nie nakładać kolejnej warstwy gdy wcześniejsza jeszcze nie wyschnie. Ilość powłok jest zależna od grubości przedmiotów na których pracujemy, a pożądany efekt uzyskujemy wtedy gdy po przejechaniu ręką powierzchni, nie odczuwamy zgrubień i nierówności. Jeżeli widzimy i czujemy pod palcami pewne niedoskonałości – należy je ostrożnie zetrzeć papierem ściernym i jeszcze raz polakierować.Dzięki tej prostej i stosunkowo taniej technice nasza stara szafka zamieni się w piękny mebel, skrzynka przyozdobiona motywami z dziecięcych bajek znajdzie miejsce w pokoju naszego dziecka, a koleżanka otrzyma niepowtarzalne kolczyki w stylu, który lubi. Uprzejmie więc zachęcam do wypróbowania swoich sił.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-03-24 07:54:38
Tagi: obraz, aparat fotograficzny, Decoupage, papier, szafka, płótno