Kultura jest wspaniała!

Warto gotować!Podstawowe wyposażenie kuchni - nóż

Popularne swego czasu w naszym kraju zrobiło się spędzanie wieczorów z przyjaciółmi na grupowym gotowaniu. To fajny zwyczaj. To doskonała alternatywa dla wspólnych wypadów do restauracji, a ponadto pozwala na pochwalenie się swoimi umiejętnościami. Aby jednak samo przygotowywanie posiłków było przyjemnością powinniśmy mieć w domu odpowiedni zestaw przyborów. Najistotniejszy jest dobry nóż do kuchni. Dzięki temu ułatwimy sobie przyrządzanie naszych potraw.Świetne są noże japońskie. Niezwykle odporne na uszkodzenia, z trzech warstw metalu, bardzo ostre i nie tępią się szybko. Musimy tylko dobrze o nie dbać, a posłużą nam długie lata. Jeżeli chcemy mieć sprzęt najwyższej jakości warto zastanowić się nad czymś z wysokiej półki. Pamiętajmy jednak, że jeżeli zapragniemy kupić nóż kuchenny tytanowy to cena jego będzie w przedziale 700 – 900 zł. To już zdecydowanie coś dla koneserów. Do zwykłych działań w kuchni odpowiedni będzie nóż ceramiczny. Naprawdę wysokiej klasy znajdziemy już za około dwieście złotych.

Jeżeli lubimy przygotowywać wołowinę warto zakupić noże do steków. Wszyscy goście na pewno to docenią, bo dobry nóż niezwykle ułatwia poradzenie sobie z soczystym kawałkiem mięsa, nie wymaga dużej siły i pozwala na precyzyjne} oddzielanie kawałków mięsa.

Oczywiście o noże powinniśmy dbać. Dokładnie je myć, zwracać uwagę, aby nie spadały na podłogę regularnie ostrzyć. Idealnie naostrzony nóż posłuży nam przez dłuższy czas. Gdy kroimy coś nieostrym nożem wkładamy w to dużo więcej siły, a to najzwyczajniej w świecie powoduje szybsze uszkodzenie ostrza. Zwracajmy na to uwagę, szczególnie jeśli wydaliśmy na kuchenne sprzęty dużo pieniędzy.

Idealny nóż kuchenny
Na podstawie: http://www.samcooks.com
Dobrze jest przemyśleć także zakup większego kompletu noży zamiast zbierać zestaw po jednym. zestaw noży naturalnie będzie bardziej atrakcyjny cenowo niż gdybyśmy mieli kupić każdy z osobna, zatem poszukajmy czegoś przydatnego dla nas. Na przykład komplet noży Gerlach 961 – w zestawie jest ich pięć, każdy odpowiedni do czegoś innego. Jest to świetna opcja dla początkującego kucharza. Mamy nóż do jarzyn, nóż szefa kuchni, odpowiedni nóż do pomidorów, nóż do pieczywa i jeszcze jeden dodatkowy, przeznaczony do mięsa.

Gdy lubimy gotować warto, żebyśmy kupili dobre sprzęty. Będzie to dla nas jeszcze bardziej przyjemne i wygodne.


Napisał: Karol Muchalski
Na podstawie: noze-kuchenne.pl

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-03-24 07:54:38
Tagi: cena, sprzęt, noże, mięsa, kuchni, kuchenne