Kultura jest wspaniała!

Kapele grające do tańca

Nie ma pewnie człowieka, który nie ceniłby choć od czasu do czasu posłuchać muzyki. W muzyce istnieją tak zróżnicowane rodzaje, że każdy może wyselekcjonować coś dla siebie. Miłośnicy występów muzycznych jeżdżą po całym świecie, żeby móc zobaczenia na scenie ukochanego zespołu. Nierzadko zawierają na koncertach nowe znajomości, poznają ludzi o takich samych zamiłowaniach i umawiają się na kolejny koncert.


zespół
Napisał: United States Navy Band
Na podstawie: http://www.flickr.com
W Polsce festiwalem na którym gromadzi się olbrzymia rzesza osób jest Przystanek Woodstock urządzany dzięki WOŚP. Gromadzą się tam ludzie z całej Polski i nie tylko, by wysłuchać zespołów komponujących niezwykle rozmaitą muzykę. Akcja ta aranżowana jest z myślą o ochotnikach uczestniczących w kweście na WOŚP w podziękowaniu za za włożoną pracę. Swoich miłośników ma również przegląd dolnośląskich http://satisfaction.wroclaw.pl zespołów muzycznych odbywający się w Środzie Śląskiej.

Prezentują się w tym miejscu liczni muzycy reprezentujący różnorodne gatunki muzyczne: pop, rock, blues. Jest to możliwość dla twórców młodego pokolenia na zaprezentowanie się przed szerszą publiką i zdobycie pierwszych laurów. Impreza taka zapewnia odkrycie osobowości muzycznych na polskiej arenie. Entuzjaści grup ludowych mogą pojechać do Wojsławic na Dolnym Śląsku, gdzie urządzany jest przegląd grup ludowych z sąsiednich miejscowości.


muzyka
Napisał: Piotr Drabik
Na podstawie: http://www.flickr.com
Potańcówki plenerowe cieszą się wyjątkowym zainteresowaniem, albowiem odbywają się zazwyczaj w czasie wakacyjnym i przyciągają wielu wczasowiczów. Inny typ muzyki realizują grupy występujące na zabawach sylwestrowych, studniówkach, imprezach weselnych. Zwłaszcza na weselach muzyka powinna podobać się nie tylko gustowi nowożeńców, ale winna służyć wyśmienitej zabawie weselników. Dobry zespół weselny zapewnia doskonałą zabawę.

Repertuar takich grup to przede wszystkim piosenki do tańca, a dodatkowo przeboje znane prawie wszystkim, do zbiorowego śpiewania z gośćmi weselnymi. Przegląd dolnośląskich zespołów muzycznych to jedna z wielu impreza organizowana w tym rejonie. Praktycznie działania kulturalne odbywają się na okrągło. poczynając od głośnych imprez międzynarodowych typu: Międzynarodowy Festiwal Chopinowki w Dusznikach, po Majówkę w Kobierzycach.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-03-25 07:54:39
Tagi: muzyka, wesele, kultura