Kultura jest wspaniała!

Akcesoria i dodatki do komórek i smartfonów - jak je wybrać, żeby długo i bezpiecznie służyły

Popularność telefonów komórkowych i smartfonów rośnie dynamicznie, obecnie chyba niewiele osób tego typu urządzenia jeszcze nie ma. Jednak zakupując sam aparat, czy to od jakiegoś operatora, czy w niezależnym sklepie, dostaje się go w wersji podstawowej.


odnośnik do ciekawego serwisu
Napisał: Senado Federal
Na podstawie: http://www.flickr.com
Rzecz jasna w zestawie będzie ładowarka, bo bez niej trudno telefon w ogóle używać, niektórzy twórcy dokładają dodatkowo słuchawki, chociaż z reguły nie będą one najwyższej jakości, i w zasadzie tyle. A tymczasem rozmaitych dodatków i akcesoriów do sprzętu telefonicznego jest bardzo dużo, i jeżeli tylko ktoś będzie potrzebował sobie coś dodatkowego kupić, to nie powinien mieć z tym dużego problemu. Do wyboru będzie miał akcesoria oryginalne, od producenta urządzenia.

Smartfon Huawei Ascend P6
Napisał: Huawei
Na podstawie: Huawei
Posiadają one najczęściej dość wysoką jakość i parametry, lecz również ich cena będzie przeważnie dość wysoka, bo niestety za markę trzeba odpowiednio zapłacić. Inną możliwością będzie zakup akcesoriów wytwarzanych przez dziesiątki firm z całego świata, z tym że tu już trzeba uważać z ich jakością. W wielu przypadkach będą dorównywać poziomem wykonania tym oryginalnym, lecz niekiedy są tak kiepsko wykonane, że mogą się zepsuć po jednym dniu użytkowania. Dlatego też najlepiej dany przedmiot oglądnąć przez zakupem, a jeżeli będzie to niemożliwe, bo kupuje się w internecie, to poszukać przynajmniej czegoś, co będzie miało jakąkolwiek markę.

Wśród miejsc które oferują akcesoria do komórki bardzo dużą rolę odgrywają aukcje internetowe. W praktyce nie ma żadnego ograniczania jeśli będzie chodzić o sprzedaż tego typu produktów, co jest nadużywane przez mało uczciwych sprzedawców którzy oferują produkty bardzo kiepskiej jakości. Produkuje się je na ogromną skalę w Chinach czy sąsiednim azjatyckim kraju, transportowane kontenerami do kraju i następnie sprzedawane w internecie. Niestety mają bardzo niską jakość, dokładnie taką samą jak ceny, które sobie życzą firmy je sprzedające. Osoby, jakie skusiły się na nie często już po kilku użyciach są zmuszone do ich pozbycia się, lecz przy niewielkich cenach mało komu chce się bawić w reklamacje i oddawanie towaru.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-03-28 07:54:39
Tagi: słuchawki, Urządzenia, parametry