Kultura jest wspaniała!

Jak mieć dobry warsztat?

Każdy mężczyzna powinien znaleźć jakąś pasję. To niezwykle zdrowe dla intelektu i ciała. Po trudnym dniu harówki można relaksować się leżąc na wersalce i oglądając telewizję, jednakże jest to gnuśne. Dużo ludzi uważa, że aktywny relaks jest o niebo lepszy, niż bezwolne lenistwo. Do często podejmowanych rekreacji zalicza się jogging, rolki i marsze. Ja posiadam dla was bardziej interesującą opcję – majsterkowanie.

Takie spędzanie czasu świetnie relaksuje, a obok tego wyrabia umiejętności manualne i efektywnie stymuluje intelekt. Zwiększający się procent mężczyzn w Polsce przeprojektowuje altankę na nieduży warsztat, w którym tworzą wielorakie budowle. Jeżeli dałeś się przekonać do tej idei powinieneś zastanowić się, jakie elektronarzędzia i inne elementy zakupić, by zacząć bawić się frapującym majsterkowaniem. Zapraszam do czytania mojego przydatnego poradnika.

wielofunkcyjne narzędzia
Napisał: Dremel
Na podstawie: Dremel
Elektronarzędzia są bardzo ergonomiczne, bo nie musisz wkładać wielkiego wysiłku w ich eksploatację. Nabywając wiertarkę w sklepie zważ, żeby porozglądać się za egzemplarzem z opcją wymiany wierteł. Warto zainwestować w sprawdzone marki, takie jak chociażby niemiecki Siemens. Na pewno miejsce znaleźć powinny w twoim zbiorze sprzętu młot udarowy oraz frezarka.Z manualnych narzędzi należy nabyć dobre strugi. Są one niezastąpione w obróbce drzewa. A bez wątpienia właśnie z tym budulcem będziesz często pracował. Dobroczynny postęp naukowy spowodował, że w ofercie proponowane są też ich automatyczne modele – możesz przemyśleć ich wybór. O ile jednak chcesz rzeźbić w drewnie, lepiej posłużą ci ręczne strugi. Pamiętaj też o wyważonych młotkach i mocnych obcęgach. W warsztacie powinieneś ponadto zgromadzić sporo gwoździ i nakładek, bo te maleńkie elementy szybko się zawieruszają.

Wieszak na narzędzia
Napisał: Praktiker
Na podstawie: Praktiker
I na koniec wpisu sprawa, o której wielu ludzi zapomina. W warsztacie nie obędziesz się bez pojemnego mieszadła lub farby. Ten przedmiot okazuje się niezbędny, jeżeli w trakcie roboty planujesz potrzebować zaprawy lub betonu.

Planując godziny z majsterkowaniem pochyl się nad czymś prostym do budowy. Najlepszy do ćwiczenia jest np. prosty pojemnik na coś.


Napisał: Arkadiusz Harasimowicz

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-03-31 07:54:40
Tagi: narzędzia, pojemnik, młot, frezarka, warsztat, betonu, majsterkowanie