Kultura jest wspaniała!

Kupujemy polecane słuchawki

Wielu ludzi używa na co dzień słuchawek do odsłuchiwania muzyki, z komórek, tabletów czy odtwarzaczy mp3. Jednak przeważnie są to tanie douszne słuchawki, oferowane wraz z urządzeniem, albo modele zakupione za kilkanaście złotych w jakimś markecie. Owszem, i na słuchawkach tego typu da się muzyki słuchać, ale czy to na pewno jest przyjemność?

Słuchawki w stylu retro
Napisał: Maxell
Na podstawie: Maxell
Już za pięćdziesiąt złotych przecież można znaleźć porządne, markowe słuchawki, które będą odtwarzać utwory muzyczne a nie jedynie brzdąkać. A wyższa półka, to znaczy modele które kosztują więcej niż 200 złotych to profesjonalny sprzęt, dedykowany dla doświadczonych audiofilów i zawodowych muzyków.Spora grupa nausznych słuchawek dedykowana jest dla DJ-ów, oni właśnie potrzebują paru nietypowych patentów. Słuchawki do profesjonalnych zastosowań powinny przede wszystkim posiadać duże pasmo przenoszenia. Przykładowo Słuchawki Philips SHL5905GY (SHL5905GY/10) () będą je miały w przedziale od 12 do 23500 Hz, co gwarantuje odpowiedni poziom dźwięku bez wytłumiania wysokich tonów. Jeszcze lepiej prezentują się w tej kwestii Słuchawki Pioneer HDJ-500-W (HDJ-500-W), w ich przypadku pasmo kończy się na 28 tysiącach Hz a rozpoczyna się na 5 HZ. Specjalna konstrukcja głośników polepsza średnie i niskie zakresy częstotliwości, które są najczęściej wykorzystywane w granych przed dj-jów gatunkach muzyki.

Analogiczne pasmo częstotliwości posiadają także Słuchawki Pioneer SE-MJ551-R (SE-MJ551-R), one także często są kupowane przez osoby zajmujące się zawodowo muzyką rozrywkową. Są one bardzo praktyczne, co przy paru godzinach spędzonych na uszach ma niebagatelne znaczenie. Dodatkowo producent włączył do kompletu wymienialne poduszki nauszników, więc istnieje możliwość dopasowania ich do indywidualnych potrzeb. Czerwono-czarna barwa z pewnością spodoba się wielu klientom, a z pewnością do zakupu przekona ich bardzo czysty dźwięk, jaki ten model proponuje. Taką samą barwę i techniczne parametry mają również Słuchawki Skullcandy Hesh NBA Derrick Rose (SGHEBZ-14), w ich przypadku pasmo przenoszenia jest nieco mniejsze, ale przy bardzo dobrej jakości produkcji nie da się tego usłyszeć.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-03-31 07:54:40
Tagi: słuchawki, muzyka, dźwięk, producenci, Urządzenia