Kultura jest wspaniała!

Dźwięki muzyki popularnej, gry z wymyśloną przez nas fabułą

Wszyscy doskonale wiemy, jak to jest z muzyką, jeśli spytamy pierwszego lepszego rodaka: jakiej muzyki słucha, dostaniemy odpowiedź: słucham radia. Można, więc stwierdzić, że wiele ludzi lubi muzykę popularną. Wiadomo, że muzyka pop to nie jedynie znane z radia piosenki. Możemy usłyszeć też o ambitniejszym popie, czyli piosenkach, które szerokiemu gronu nie muszą przypaść do gustu, chociaż to popowa stylistyka. Wiadomo, że są również ludzie o konkretnych gustach muzycznych.
http://pewex.pl/
Na podstawie: http://www.sxc.hu/
Zresztą, jeżeli wdamy się w bardziej szczegółową konwersację z kimś przypadkowym, to pewnie dotrzemy do tego, czego poza tym, co w radiu konkretna osoba słucha. Sporo osób kochających muzykę pop wybiera składanki, które są robione przez niemalże wszystkie stacje radiowe. I choć niektóre osoby nie rozumieją, dlaczego ktoś wybiera tego typu płyty, to takie składanki są bardzo często na pierwszych miejscach w sprzedaży. Widocznie muzyka pop, czyli piosenki lekkie i miłe dla ucha są tymi, chce słuchać wiele osób. Chwytliwy refren i nieskomplikowana melodia, to sposób na popowy sukces, który często znika po wakacyjnym, czy każdym innym, sezonie.Gry z ciekawą fabułą

gra
Napisał: Christian T. Petersen
Na podstawie: Planszóweczka.pl
Wydaje nam się, że wiemy bardzo wiele, gdy nagle słyszymy hasło gry fabularne i okazuje się, że w rzeczywistości niewiele wiemy. Bo jeżeli chodzi o gry to wiele ludzi może wymienić po kilkanaście różnych gier, ale, gdy słyszymy o grach fabularnych, to wszystko prezentuje się całkiem inaczej, bo to my samodzielnie organizujemy fabułę grę. O co mianowicie chodzi? Otóż musimy zebrać paczkę znajomych, którzy podobnie jak my będą chcieli zagrać w coś innego.


Trzeba znaleźć konwencję, czyli najważniejszy wątek, coś w typie: jest to gra w stylu baśni, gdzie niedobry czarodziej, chce zabić wszystkich dobrych magów, albo coś w stylu próby wydostania się z więzienia, jakiś ludzi. Gdy posiadamy ogólny pomysł musimy wyznaczyć z grupy znajomych jedną osobę, która będzie scenarzystą. Taka osoba musi konkretniej nakreślić sytuację. A później nasze postaci, czyli wszyscy zaangażowani znajomi rozpoczynają grę. Jest to o tyle ciekawsze niż w pospolitych grach, że to my sami wymyślamy w jaki sposób będziemy reagować na wszystkie sytuacje, dlatego nie ma jakiś kombinacji, które da się przewidzieć.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-04-01 07:54:40
Tagi: muzyka, sprzedaż, scenarzysta