Kultura jest wspaniała!

Transfer hydrologiczny - innowacyjna metoda nadruku

Transfer hydrologiczny to technika nadruku wodnego również na fragmenty o nieregularnym kształcie. Jest nowatorską metodą na polskim rynku, przynosząca możliwości upiększania powierzchni wzorkami podług indywidualnej potrzeby odbiorcy. Metoda ta nie ma nic wspólnego z ogromnie drogą aerografią.


grafika komputerowa
Napisał: Daniel Rehn
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nawierzchnie ozdabiane sposobem hydrografiki są najwyższej jakości, a ich solidność jest na poziomie odporności powłok lakierniczych na samochodach, dzięki czemu nawierzchnie są łatwe w utrzymaniu i odporne na labilne warunki atmosferyczne. Hydrografika umożliwia naniesienie dekoracji m.in. na plastik, metal, ceramikę bądź włókno szklane.

Dzięki tejże technice można przenieść obraz na powierzchnie płaskie oraz powierzchnie o nieregularnym kształcie. Naniesiony na powierzchnię nadruk hydrologiczny zostaje pokryty warstwą lakieru, dzięki temu warstwa jest niebywale odporna na labilne warunki atmosferyczne i zarysowanie. Hydrografika ma bardzo szerokie zastosowanie m.in. w dekorowaniu części samochodowych. Spójrz: www.waterdesign.com.pl/.

Wspaniale sprawdza się również na przedmiotach codziennego użytku, począwszy od telefonów, poprzez tablety, aż po szafy. Każda rzecz dzięki hydrografice może zdobyć całkiem nowy wygląd. Nawet zwykły pilot do telewizora odmieni się w niepowtarzalny, bardzo efektowny składnik zdobiący pomieszczenie, stąd właśnie hydrografika błyskawicznie pozyskuje sławę. Dla zaciekawionych szczegółami: sprawdź to.

Zastosowanie hydrografiki ograniczone jest tylko fantazją, z całą pewnością jest to technika przyszłości. Ogólnie powiedziawszy hydrografika polega na transferze wzoru na materiał. Element z naniesionym wzorem zostaje zamoczony w specjalnym roztworze oraz utrwalany. W następnej kolejności powinien być pokryty warstwa lakieru.


Graffiti, dekoracje ścienne
Napisał: Siavash Sam Anvari
Na podstawie: http://www.flickr.com
Sam proces nie jest zwykłym zanurzaniem elementu w wodzie, wymaga specjalistycznej wiedzy oraz doświadczenia. Szkolenia z hydrografiki zazwyczaj obejmują: przyszykowanie elementu pod hydrografikę (dobór należytych typów farbek oraz lakierów, zasady łączenia kolorów farb bazowych, metody malowania), właściwy przebieg nakładania hydrografiki (stosowny wybór oraz przygotowanie filmu, nałożenie hydrografiki), wybór osprzętu (zaznajomienie się z konstrukcją wanny do hydrografiki, pomoc w budowie myjni a również wsparcie w doborze dostawcy aktywatorów).

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-04-01 07:54:40
Tagi: nawierzchnie, proces, Powierzchnie, zastosowanie, wykorzystanie