Kultura jest wspaniała!

Co wiemy o drukarkach i jakie istnieją technologie w drukowaniu? Co powinniśmy wiedzieć na ten temat?

Drukarka jest przydzielana do grupy tak zwanych urządzeń peryferyjnych komputera, które służą do drukowania na papierze, ale takżea pozostałych materiałach poligraficznych, co znaczy przykładowo folie czy tekstylia. Wydruki są oznaczane jako twarde kopie z powodu dobra jakość, są bardziej trwałe niż nośniki elektroniczne. Wydruki zazwyczaj dotyczą liternictwa lub grafiki. Drukarki bez wątpienia możemy podzielić na dwa główne typy, tak zwane uderzeniowe i bezuderzeniowe.

maszyna drukarska
Napisał: David J
Na podstawie: http://www.flickr.com
Skąd taki podział? Jest on zwyczajnie powiązany z mechanicznym pojawianiem się elementów. Każdy z takich rodzajów ma własne zasilanie, jak również podajnik papieru i tackę na odbiór zrobionych wydruków. Rozmiar drukarek znacznie się różni. Pierwsze drukarki to urządzenia wzorujące się na maszynach do pisania, czyli uderzeniowe , lecz z czasem zostały wyplewione przez drukarki bezuderzeniowe.
Najbardziejspotykanymi obecnie w naszych domach i biurach (program do serwisu) są drukarki atramentowe. Określane są także jako strumieniowe, bąbelkowe lub potocznie, jako plujki. Drukarki atramentowe są to drukarki bezuderzeniowe, w zależności od rodzaju używajądwie technologie druku. pierwszą z nich jest technologia termiczna, druga zaś pizoelektryczna. Termiczna metoda druku drop-on-demand, czyli w tłumaczeniu kropla na żądanie bazuje na powiększaniu objętości atramentu pod wpływem wzrostu temperatury, a dzieje się tak wskutek przepływania prądu. Każdy kanał ulokowany w głowicy jest wyposażony w elementy grzewcze, jakie w parę mikrosekund mogą osiągnąć temperaturę kilkuset stopni Celsjusza. Pod takim impulsywnym wpływem zmiany warunków rzeczywistości tworzy się para wytłaczająca z dyszy atrament.

Metoda piezoelektryczna jest inną techniką kreowania nadruku. Jak to działa W głowicy urządzenia znajdują się elementy piezoelektryczne, czyli o zmiennym kształcie, który zależy od siły płynącego przez nie prądu. tym wpływem właściwe wzrasta ciśnienie w przepełnionym atramentem kanale głowicy. Tego rodzaju nagły wzrost ciśnienia rzutuje na wydobycie kropli barwnika z dyszy. Należy również wspomnieć o oprogramowaniu dla drukarni, bo wpływa ono na jakość różnorodnego wydruku. Takie intuicyjne oprogramowanie dla drukarni to obecnie coś niezbędnego dla każdej drukarni, gdyż pozwala na dobre rozporządzanie drukarnią lub zakładem poligraficznym.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-04-02 07:54:40
Tagi: drukarka, zasilanie, ciśnienie, kropla