Kultura jest wspaniała!

Dlaczego poszukujemy w internecie kilkuosobowych orkiestr i na jakie ceremonie zapraszani bywają muzycy pasjonaci i zawodowi artyści

Muzyka stała się niemalże częścią naszej egzystencji i obecnie sporo osób już nie wyobraża sobie poranka bez nieoszukanej porcji utworów muzycznych serwowanych razem z filiżanką gorącej kawy. Jednakże zdarzają się w życiu okazje, a raczej uroczystości, kiedy muzyka z internetu okazuje się niewystarczająca, a przede wszystkim nie satysfakcjonuje zbyt kapryśnych gości.

Koncert jazzowy
Napisał: Jimmy Baikovicius
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nasi rodacy lubią bawić się do białego rana i najczęściej dobrą zabawę zapewnia wodzirej lub didżej, lecz każdy bardzo dobrze wie o tym, że najlepiej tańczy się przy pieśniach granych przez kilkuosobową orkiestrę. Sformułowanie oprawa muzyczna imprez konsekwentnie bywa odnoszone do wesel. Z własnej autopsji doskonale wiemy, że tylko dzięki muzyce goście będą pragnęli tańczyć jak najdłużej. Niektóre kobiety są dogłębnie przekonane, że bez kapeli oraz chociażby nawet muzyków (www.strings.art.pl/portfolio/uczta/) amatorów konkretne wesele nie można wliczać do udanych. Zresztą na samych gitarzystach rzecz się nie kończy - idealny zespół musi mieć w swoim składzie także wokalistkę o donośnym głosie, który będzie urzekał gości przez cały czas trwania imprezy.
Sama ceremonia zaślubin również powinna być podniosła, a taką atmosferę to już na pewno można zagwarantować sobie dzięki zaangażowaniu utalentowanej skrzypaczki. Tak pojęta oprawa muzyczna imprez jest określeniem, który będziemy odnosić do wszelkiego typu wystąpień solowych. Jeśli muzyka (www.strings.art.pl/portfolio/gala-z-the-strings/) ma wybrzmieć w cerkwi, to i repertuar musi zostać odpowiednio dobrany. Najczęściej kończy się na jednym utworze, który możemy wliczyć do tych religijnych.

Wiejskie festyny i sylwestrowe bale w miasteczkach to imprezy, które już z założenia wymagają tego, aby na scenie pojawił się zespół muzyczny. W tym przypadku dobór piosenek nie może być kwestią przypadku. Wszystko zależy od biesiadników - jeżeli będą dominować pary w wieku słusznym, to i muzyka będzie raczej tradycyjna. Całkiem inaczej sprawa się ma się, gdy impreza jest organizowana z myślą o nastolatkach. Na tego typu potańcówkach raczej nie usłyszymy utworów w stylu ludowym - królować będą współczesne rytmy. A dodatkowo każdy zespół muzyczny musi także zatroszczyć się o właściwie nagłośnienie i oświetlenie. W przeciwnym razie fantastycznie zaplanowana impreza okaże się kompletną klapą.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-04-02 07:54:41
Tagi: muzyka, wesele, Zespół, impreza, repertuar, ceremonia