Kultura jest wspaniała!

Gry komputerowe stają się tak świetnie zaprojektowane, że bez trudu mogą zaangażować nawet najbardziej wymagających graczy

Gry pozostają znane ludzkości od niepamiętnych czasów. W końcu nie zapominajmy, że szachy mogą poszczycić się niezwykle długą historią i są przeznaczone praktycznie dla osób w każdym wieku. Tego typu rozrywki fascynują tak dzieci, jak i dorosłych.


klik
Napisał: Wolfgang Lonien
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jednakże z upływem lat gry stają się coraz bardziej nietuzinkowe i skomplikowane, a w ich powstanie została zaangażowana cała załoga fachowców, a ściślej, programistów. W latach 90 ubiegłego wieku berbeciom wręczano niewielkie elektroniczne urządzenia, a powinnością małolata była opieka nad zaprogramowanym zwierzęciem. Teraz podobną rolę pełnią symulacje komputerowe gry. Ich twórcy tak projektują scenariusze, żeby w jak największym stopniu odpowiadały sytuacjom, jakie spotykamy w codziennym życiu. W tym przypadku także trzeba trzymać rękę na pulsie, aby nierzeczywiste postacie miały pełną zamrażarkę i zagwarantowany dostęp do rozrywek, np. wyjść do teatru ze znajomymi. Paralelnie zaczęły powstawać gry strategiczne, które wymagają tego, żeby gracz był niemalże idealnym strategiem, a jego decyzje zawsze były przemyślane, bowiem w przeciwnym razie poniesie stratę. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się gry, gdzie zarejestrowany użytkownik jest władcą bezkresnego królestwa. Internauci oraz tygodniki komputerowe wysoko oceniają na przykład Settlers Online (zerknij na to).

Gra komputerowa
Napisał: BagoGames
Na podstawie: http://www.flickr.com
To darmowa gra, w którą jest w stanie zaangażować się każdy, kto ma dostęp do sieci. Dodatkową zaletą tej atrakcji bywa fakt, że wchodzi się w relacje z pozostałymi graczami. W tak nieskomplikowany sposób możemy nawiązać nowe kontakty z ludźmi z całego kraju, a nawet kuli ziemskiej. Dzięki temu, że Settlers Online nie wymaga od gracza wkładu żadnych środków pieniężnych, to w grę może się zaangażować właściwie każdy, kto kocha strategiczne rozrywki, co później ma oczywiście pozytywny wpływ na atrakcyjność samych rozgrywek. Symulacje komputerowe gry wydają się być pomysłem, który dalej warto ulepszać. To rewelacyjna forma rozrywki dla wszystkich osób pracujących fizycznie. Wedle naukowców dekarze, zatrudnieni np. na budowach, powinni relaksować się oddając się intelektualnym zabawom. A dzisiaj o wiele przyjemniej jest włączyć komputer z grą niż sięgnąć po krzyżówki albo poszukać kolegi do partyjki szachów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-04-24 07:54:47
Tagi: komputer, gracz