Kultura jest wspaniała!

W jaki sposób dwudziestoletni utalentowani polscy artyści starają się zarobić na życie

Bycie artystą w obecnych latach nie jest łatwe i tylko na pocieszenie można nadmienić, że z dużą dozą prawdopodobieństwa nigdy nie było. Uczęszczanie do średniej szkoły muzycznej wcale nie wróży obiecującej przyszłości na estradzie - zazwyczaj przyszły sukces kończy się tym, że muzyk, który kiedyś z wielką ćwiczył gamy, dziś nie wie nawet, gdzie leży jego mandolina.

lokal do wynajęcia
Napisał: Hamner_Fotos
Na podstawie: http://www.flickr.com
Gros osób preferuje jednak posiadanie konkretnego zawodu, który do tego pozwoli na zarobienie niemałych środków finansowych. Tylko nieliczni mają szczęście i robią oszałamiającą karierę jako np. członkowie kapel znanych w gminie a nawet w całym kraju. Chyba najtrudniej mają ci, którzy skończyli studia muzyczne i są wyedukowanymi harfistami bądź pianistami, gotowymi do tego, żeby pracować w znanej orkiestrze. Jednakże taką pracę mogą wykonywać tylko nieliczni, natomiast pozostali muszą wykazać się inwencją twórczą, aby połączyć swoje zainteresowania z pracą zarobkową. Dla niektórych zbawienna okazuje się oprawa muzyczna imprez. Takie hasło jest zazwyczaj łączone z ważnymi wydarzeniami w życiu członka rodziny. Skrzypaczka może zagrać w czasie ceremonii ślubnych, bo Ave Maria w aranżacji takiej artystki w każdym przypadku będzie wzruszać zaproszonych słuchaczy.

Co dwie głowy, to nie jedna - tak przynajmniej komunikuje powszechnie znane porzekadło. A na pewno nie odkryjemy Ameryki, jeżeli stwierdzimy, że w grupie jest o wiele raźniej. Nic dziwnego w tym, że ci bardziej przedsiębiorczy pianiści poszukują kompanów, aby razem muzykować. Tym samym propozycja znacząco się poszerza i staje się dla potencjalnych klientów bardziej atrakcyjną. Występ indywidualny nie jest tak wyjątkowy, jak występ kapeli, a jedna skrzypaczka to nie to samo, co kwartet smyczkowy na ślub. I w ten sposób fraza oprawa muzyczna imprez zyskuje na nowym znaczeniu.

Własna działalność gospodarcza wymaga tego, aby taki muzyk biznesmen poświęcał czas na sprawy czysto organizacyjne. Warto ustalić, kto będzie odbierał telefony, redagował stronę internetową i kto zajmie się reklamą. A kiedy taka działalność nabierze rumieńców, to może nawet niektórzy pomyślą o zatrudnieniu dodatkowej pracownicy, która w fachowy sposób będzie codziennie odpisywać na maile.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-04-25 07:54:48
Tagi: studia, hobby, oferta, czas, pasje, muzyk, zainteresowania, propozycja