Kultura jest wspaniała!

Czemu poznawanie książek jest tak ważne i to już od bardzo młodego wieku. Tak naprawdę istnieje kilka powodów

Można powiedzieć, że znana akcja „Cała Polska czyta dzieciom”, jaka kilka lat temu pojawiła się w mediach, zrobiła bardzo dużo pozytywnego. Osoby, które nie zdawały sobie sprawy z niezwykłego oddziaływania książek nagle zaczęły czytać swoim pociechom. I tak to się odpowiednio rozwinęło, już obecnie widzimy rezultaty tych działań. Powinniśmy przyznać, że to jedna z najbardziej pozytywnych akcji ostatnich lat.

sprawdź ten sklep
Napisał: Thomas Frost Jensen
Na podstawie: http://www.flickr.com
Książki dla dzieci (Hurtownia Zabawek - oferta) powinny być do zdobycia wszędzie. Nie jedynie dla tych rodzin, w których są na to pieniądze, ale także, gdzie warunki do codziennego życia nie są zbyt komfortowe. Prawdą jest, że odpowiednie książki czytane w najmłodszych latach pozwalają odpowiednio się rozwijać. A najbardziej ciekawe jest to, iż wystarczy, że piętnaście minut dziennie czytać będziemy naszemu maluchowi, a to już będzie gwarantowało pewien rezultat.Czemu w ogóle czytanie jest tak bardzo istotne? Po prostu, to niezwykle rozwija wyobraźnię, pomaga w nauce, bawi, pokazuje zjawiska, przedmioty, ludzi, objaśnia rzeczywistość, w którym funkcjonujemy. Wiele badań ukazuje, iż dziecko, jakiemu rodzice czytali gdy był młody osiąga sukces w przyszłości. Co ciekawe, gdy już samo potrafi czytać, to bardziej chętnie sięga po książki. Kreuje się taki nawyk czytania, ponieważ dziecku, a później młodemu człowiekowi kojarzy się to bardzo dobrze, ma dobre wspomnienia z tym związane. W innym sposób zaś osoba, która nigdy nie miała kontaktu z czytaniem, lub był ten kontakt dość sporadyczny.
Dla takiej osoby czytanie książek jest nienaturalne, więc w dorosłym życiu będzie miało ono problem, by polubić czytanie. Książki dla dzieci więc są bardzo ważne, bo nie dość, że rozpalają wyobraźnię i znajomość świata, to dodatkowo tworzą konkretne nawyki, jakie są bardzo przydatne w dorosłym życiu.

Niestety, wiele dzieci zamiast poznawać bajki i powieści spędza czas w sieci lub grając w na komputerze. To niestety do niczego właściwego nie prowadzi. Miejmy na uwadze więc, żeby poświęcać dziecku jak największą ilość czasu, lecz ażeby ten czas był jak najlepiej wykorzystany, poznawanie książek dla dzieci, to jedna z takich czynności, o jakiej koniecznie musimy pamiętać. Pamiętajmy, iż to zaprocentuje na przyszłe lata, my będziemy zadowoleni i nasze dzieci z takiego obrotu sprawy w pełni będą korzystać.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-04-30 08:05:06
Tagi: gry komputerowe, sukcesy, Cała Polska czyta dzieciom, bawić się