Kultura jest wspaniała!

Kamery do monitoringu sprawdzają się w różnych przestrzeniach

W wielu miejscach pojawiają się kamery do monitoringu

Chcemy czuć się bezpiecznie, chcemy posiadać ewentualność zobaczenia, co miało miejsce w danym rejonie, pragniemy mieć gwarancję, że w razie kradzieży szybko uda nam się złapać włamywacza.

kamera do monitoringu
Napisał: Tristan Nitot
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dlatego coraz częściej zgadzamy się na kamery do monitoringu, które właściwie pojawiają się już wszędzie. Dotrzymują towarzystwa nam w marketach, w szkołach, w urzędach, a także na ulicach, gdzie wybieramy się na spacer. Dzięki nim można patrzeć na bieżąco co się dzieje i w razie konieczności dawać odpowiednią pomoc w konkretne miejsce, ale można również używać tych nagrań jako dowodu przeciw danym osobom, które poczyniły jakieś wykroczenie, za które powinny okazać się ścigane w świetle prawa. Co więcej, dzięki temu, że takie kamery są znacznie mniejsze, od czasu do czasu nawet nie wydajemy sobie sprawy z ich towarzystwa, a co się z tym łączy, dopiero po czasie ma szansę się okazać, że coś jest nagrane i może okazać się zastosowane przeciw nam, jeśli zrobiliśmy coś niewłaściwego. W tym miejscu więcej do przeczytania: poczytaj.

Rejestratory cyfrowe mogą zarejestrować sporo danych

box social tracking dashboard
Napisał: Intel Free Press
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeżeli mamy kamery, to mamy szansę zrobić tak, że będziemy patrzeć na to co ukazują w momencie teraźniejszym, lecz nie będziemy mieli szansę tego odtworzyć, ponieważ nigdzie nie będzie nagrane. Albo możemy się zdecydować na specjalne rejestratory cyfrowe, które będą miały szansę rejestrować wiele godzin ukazywanego obrazu, dzięki czemu w każdej porze będziemy mogli do niego wrócić, a w razie potrzeby, będziemy mieli szansę go także zastosować jako dowodu w sprawie. Nie zabierają one sporo przestrzeni, zatem należy je kupić, szczególnie że przenigdy nie wiemy, kiedy będzie się opłacało wrócić do jakiegoś dnia oraz złapać kogoś, kto zrobił coś niewłaściwego.

Koszt takich sprzętów nie okazuje się być znaczny

Warto sobie wydawać sprawę z tego, że koszt sprawunku takich urządzeń nie jest drogi, więc szybko nam się on zwróci, my przez niego będziemy się czuć sporo bezpieczniej. Co więcej, w razie czego będziemy mieli szansę pomóc pozostałym, którym nagranie z naszych kamer może pomóc w odnalezieniu ukradzionej rzeczy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-05-05 08:05:03
Tagi: kamery, pomoc, nagranie