Kultura jest wspaniała!

Kupno zabawki dla malucha to istotna sprawa - co wybrać, aby nie narazić go na zagrożenie życia i zdrowia?

Zabawki są nieodłącznym składnikiem lat dziecięcych. Mają uczyć pociechy, śmieszyć je, rozwijać fantazję. Jednak przy ich nabyciu rodzice często inspirują się modą i reklamami telewizyjnymi. Znika z wolna powiedzenie, że to bezpieczeństwo jest najważniejsze. Czym powinniśmy się sugerować przy zakupie gadżetów dla maluchów?

W centrach handlowych blisko 30 procent zabawek nie dopełnia nasuwanych norm jeśli chodzi o bezpieczeństwo malucha i stanowi zagrożenie dla ich zdrowia i życia. W ostatnim czasie bardzo znana stała się piła dla dzieci, która prezentuje się nadzwyczaj realistycznie. Przypadnie ona do smaku niezaprzeczalnie małemu pasjonatowi narzędzi, może nawet wydawać realistyczne dźwięki. Wypada jednak pamiętać, aby odpowiedzialnie stosować się do zaleceń w instrukcji, w tym przypadku chodzi o wiek dziecka zdolnego do użycia tego gadżetu.www.hurtowniazabawek.pl/pl/narzedzia/
Napisał: Proma Polska
Na podstawie: Proma Polska
Chodzi o to, że widząc w garażu u taty pokrewne urządzenie dziecko chcąc włączyć go zdoła uczynić sobie krzywdę. Jest to bardzo ważny element, gdyż nie pożądamy aby doszło do tragedii. Pewne przyrządy dla smyków pod wpływem temperatury są w stanie także eksplodować. Kilka naczelnych reguł, o których przystaje pamiętać wybierając właściwą zabawkę dla swojej pociechy to zwłaszcza jej przystosowanie do wieku nadchodzącego właściciela. Nie może również posiadać żadnych szklanych składników, którymi można się skaleczyć. Ta sporządzona z drewna winna cechować się płynną powierzchnią i brakiem ostrych krawędzi (MAJSTERKOWANIE).
Na przykład wtrącona piła dla dzieci - musi być do perfekcji wyprofilowana, żeby nadawała się do użytku przez nie. Jeśli zabawka ma sznurek - powinien być on krótki, występuje bowiem sposobność, iż maluch owinie sobie nim szyję. Jeśli chodzi o woń - powinna być bezzapachowa, dlatego że w pozostałych przypadkach istnieje opcja zatrucia przez trujące substancje. No i znacząca rzecz: na kartce musi znajdować się certyfikat CE.

Nie możemy popadać w manię - nie wszelka znana i reklamowana zabawka jest niedobra i groźna dla dziecka. Natomiast nie zmiena to faktu, iż stojąc przed wyborem kupna kolejnego gadżetu dla swojej pociechy winniśmy kierować się zdrowym pomyślunkiem, rzucić okiem na poprawny wiek użytkowy i zastanowić się, czy na pewno będzie on trafny. Bezpieczeństwo bowiem jest najistotniejsze.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-05-05 08:05:03
Tagi: gadżet, zabawka, Certyfikat ce, Reklama telewizyjna, warsztacie