Kultura jest wspaniała!

Każdy lubi coś innego i w tym się przede wszystkim obraca

Każdy z nas rozumie, że istnieje naprawdę wiele głównych gatunków muzycznych oraz równocześnie też multum ich odmian, jednak zazwyczaj jest tak, że większość z nas posiada własny ukochany gatunek oraz przeważnie trzymamy się go tak uparcie, iż nawet nie myślimy aby poświęcać czasu na pozostałe typy. A przecież mimo przemijania lat oraz ukazywania się co chwilę to nowych wykonawców okazuje się, że blues jest wciąż bardzo popularny i choć na pewno jego brzmienie odmieniło się od tego pierwotnego, to jednak wielu ludzi ciągle słucha go z drżeniem serca.


popularni wykonawcy
Blues się rozwija
Warto powiedzieć, iż blues to przeważnie dźwięki gitary, jak i też harmonijka ustna. Oczywiście te brzmienia się trochę zmieniają, coraz częściej są dodawane elementy hip hopu albo rocka, mimo wszystko ten najważniejszy typ praktycznie jest taki sam. Trzeba zdawać sobie sprawę, iż te utwory przeważnie są smutne i melancholijne, mówią o relacjach damsko-męskich, lecz także nierzadko odnoszą się do aktualnych sytuacji społecznych i politycznych.

Znanych jest wielu wykonawców
Jasne że jak zawsze to bywa są ludzie, którzy nadali taki a nie inny kierunek takiemu gatunkowi. Zaczęło się od śpiewów Afroamerykanów z południa USA, następnie w latach 30. ważny był Pete Johnson, w latach 60. najbardziej znany stał się Alexis Korner. W Polsce jednym z najdokładniej rozpoznawalnych grup przedstawiających blues rock jest zespół Stare Dobre Małżeństwo, a popularni wykonawcy to Romek Puchowski, albo Grzegorz Kapołka.

muzyka, bank muzyka
Napisał: Piotr Drabik
Na podstawie: http://www.flickr.com
Festiwal pokazuje wyraźnie, że blues jest niesamowicie ważny
Jeżeli rozmyślamy, lub ogólnie w Polsce ten gatunek jest lubiany, to z pewnością warto opowiedzieć o tym, iż jest u nas w Katowicach organizowany festiwal Rawa Blues, na którym mogą się pokazać tak polscy, jak i zagraniczni twórcy. A to pokazuje, iż mimo tylu lat trwania, blues nie tylko nie wymiera, ale wręcz odwrotnie, ukazują się zupełnie to nowi wykonawcy, którzy marzą aby przyłożyć się do jego niezniszczalności, a o tym iż im się to udaje może świadczyć fakt, iż jest coraz więcej słuchaczy tego gatunku.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-05-06 08:05:02
Tagi: muzyka, rock, hip-hop, blues