Kultura jest wspaniała!

Co to jest NLP?

Pomimo, iż prawie każdy psycholog, handlowiec, manager, terapeuta czy specjalista w dziale marketingu słyszał o programowaniu neurolingwistycznym to wciąż pozostaje ono dyscypliną elitarną. Czemu? Gdyż słysząc takie opinie jak: "To jest manipulacja" niewielu spośród nich poświęciło swój czas i pieniądze, by bardziej zrozumieć techniki NLP. Lecz czy nie jest tak, że przed tym jak wydamy opinię należałoby, najpierw zgłębić zagadnienie? Szczególnie, jeżeli może okazać się na prawdę pomocne.

zadowoleni doradcy
Napisał: tec_estromberg
Na podstawie: http://www.flickr.com
NLP, czyli programowanie neurolingwistyczne (ang. Neuro-linguistic programming) (http://polskaakademianlp.pl/) to zestaw sposobów komunikacji nastawionych na budowanie i przekształcanie wzorców postrzegania i myślenia u ludzi. Sposoby te mogą być używane tak samo w psychologii i psychiatrii jak również, w marketingu oraz polityce. Nazwa ta została wymyślona przez Johna Grindera oraz Richarda Bandlera, aby uwydatnić postulowane powiązania między procesami neurologicznymi ('neuro'), językiem ('lingwistyczne') i schematami zachowań, którymi ludzie się kierują ('programowanie').

- W psychiatrii oferowane przez NLP nastawienie do pracy nad umysłem pacjenta pomogło ocalić wielu ludzi przed "skazaniem" na szpital psychiatryczny i dożywociem na medykamentach, pozwalając im poprawnie funkcjonować.

- W psychoterapii, techniki NLP pozwoliły zastąpić nieefektywne rozmowy o problemach i przeszłości, trwającą 2-3 spotkania techniką, dzięki której ludzie cierpiący na fobie zupełnie się jej pozbywają.

- Metody budowania kontaktu i "incepcji" w rozmowie handlowej zamieniły niezliczone ilości "opornych" klientów w wiernych klientów.

- W sporcie, trenerzy, którzy zauważyli, że umysł sportowca ma influencję na rezultaty otrzymywane przez jego ciało, mają największe wyniki.

Najlepszym miejscem, żeby znaleźć szkolenie NLP w swoim mieście jest Internet. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę odpowiednią frazę, na przykład: praktyk nlp, szkolenie NLP lub NLP Kraków i po chwili ukażą się nam linki do dużej ilości stron z informacjami na ten temat.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-05-07 08:05:01
Tagi: pieniądze, klient, umysł, programowanie, marketing