Kultura jest wspaniała!

December 2017 archive

Dlaczego czytanie książek jest ważne? Jak znaleźć czas?

książka
Napisał: nkzs
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Nierzadko słyszy się, że Polacy niewiele czytają. Jest to jednak bardzo istotne, a czytanie daje nam bardzo dużo. W jaki sposób odnaleźć czas? Z jakich powodów czytanie jest ważne?
Z jakich powodów warto czytać książki? Po pierwsze są one świetnym źródłem wiedzy. Dzięki nim rozszerzamy swoje horyzonty, powiększamy wyobraźnię.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 15:28:01
Tagi: czytnik, książki, publikacje, media społecznościowe

Wczasy nad morzem zawsze są dobrym pomysłem

domki letniskowe
Napisał: Sarah & Austin Houghton-Bird
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wycieczki nad bałtyk odbywają się przez okrągły rok. Ich popularność wzrasta w szczególności podczas urlopów, czyli w wakacje. Duża popularność jest daje się zauważyć również podczas Sylwestra oraz generalnie podczas przerwy świątecznej. Wówczas dużo rodzin rusza zaczerpnąć nieco jodu, więc domki nad morzem są rozchwytywane. Warto na nieprzerwanie śledzić oferty, by wybrać dla siebie i swojej rodziny tę szczególnie korzystną. Pojawiające się dzisiaj w sieci propozycje noclegów oraz wczasów all inclusive rozchodzą się szybko.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 15:28:01
Tagi: wakacje, noclegi, Morze Bałtyckie

Niezwykła muzyka zespołów Foo fighters oraz Deep Purple

rock
Napisał: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Amerykański zespół foo fighters od dawna budzi u słuchaczy bardzo pozytywne emocje. Rockowy zespół założył w 1995 roku perkusista grupy Nirvana, Dave’a Grohla. Enigmatyczna nazwa swoje źródło bierze od niewyjaśnionego do końca zjawiska, które miało miejsce w okresie II wojny światowej. Opierało się na tym, że na niebie pojawiły się świetliste kule, kojarzone później z UFO. Grupa muzyczna zdobywała przez cały okres kariery wiele nagród, jakie dla muzyków okazywały się następnym motywatorem do dalszej pracy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 14:35:44

Serwisy dla książkowych moli

półka z książkami
Napisał: Antonio Tajuelo
Na podstawie: http://www.flickr.com
W dobie internetu powstaje wiele rozmaitego typu serwisów społecznościowych. Oprócz powszechnie znanych, ogólnych portali powstaje też sporo takich, które są dedykowane osobom z konkretnymi zainteresowaniami, dla osób które kochają pichcić, dla modelarzy, sportsmenów itp.. W poniższym artykule chciałabym wam troszkę przybliżyć serwisy tematyczne dla osób ubóstwiających czytać.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 13:05:12
Tagi: książki, literatura, czytanie

Wakacje w Karpaczu

Wycieczki, góry
Napisał: sxc.hu
Na podstawie: http://sxc.hu
Mieszkańcy Dolnego Śląska nie muszą daleko się wybierać, by odpocząć lub zwiedzić najwspanialsze zabytki i podziwiać zabierające dech piersiach widoki.
Województwo to położone na południowym-zachodzie słynie z z dużej ilości turystycznych atrakcji: uzdrowiska w Polanicy Zdrój, Kudowie Zdrój, Dusznikach Zdrój czy też Zamek Książ w Wałbrzychu,gdzie podobno mieszkają duchy. Co prawda morza na Dolnym Śląsku się nie zobaczy, ale miłośnicy górskich wycieczek znajdą na pewno coś dla siebie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 13:05:12

Gry na PS3

PS3
Napisał: Fe Ilya
Na podstawie: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach można banalnie zakupić ciekawe ciekawe gry na Playstation 3, które z pewnością rozradują każdego fana konsol. Gry na konsole są teraz zwłaszcza cenione, zyskują coraz to zwiększoną popularność wśród osób w prawie każdym wieku.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 09:58:55
Tagi: gry, tytuły, playstation 3, strategie, Dying Light