Kultura jest wspaniała!

Niezwykła muzyka zespołów Foo fighters oraz Deep Purple

Amerykański zespół foo fighters od dawna wywiera wrażenie. Rockowy zespół założony został w 1995 roku przez perkusistę grupy Nirvana, Dave’a Grohla. Pełna tajemnicy nazwa swoje źródło bierze od niewyjaśnionego do końca zjawiska, które miało miejsce podczas II wojny światowej. Bazowało na tym, że na niebie pojawiły się świetliste kule, kojarzone później z UFO. Grupa muzyczna zdobywała przez cały okres kariery wiele nagród, co dla muzyków okazywały się ogromną motywacją do dalszej pracy.
rock
Napisał: Rocking Residence
Na podstawie: Rocking Residence
Deep purple jako brytyjska grupa rockowa wszechczasów

Założona w 1968 roku grupa deep Purple - http://www.terazrock.pl/aktualnosci.html?tag=deep+purple - reprezentuje klasykę swojego rodzaju muzycznego. Hard rock, heavy metal oraz wyróżniany acid rock to połączenie wyjątkowe, na bazie którego powstało niemało wyjątkowych połączeń muzycznych. Brytyjski zespół jest również laureatem wielu wyjątkowych nagród w świecie muzyki. Warto zaznajomić się z dotychczasową dyskografią grupy, by mieć ogólne rozeznanie w tym, co w świecie rocka słuchać na przestrzeni długich lat.


Foo fighters niezwykle lubianą grupą amerykańskągitara
Na podstawie: http://www.morguefile.com/
Hity takie jak This is a call czy Learn to fly znane są nie tylko przez wieloletnich fanów zespół foo fighters. Płyty takie jak One by One, There is Nothing Left to Lose czy Echoes, Silence, Patience & Grace zdobyły uznanie w postaci nagrody Grammy. Kategorią przyznawanej nagrody była: Best Rock Album. Generalnie grupa ta otrzymała aż jedenaście nagród tego szczególnego konkursu. W dodatku rozpoznawalnym kawałkiem jest kawałek The One do filmu Orange County.


Angielska grupa deep Purple a komentarze Pna temat jej twórczości

Twórczość zespołu deep Purple nierzadko kojarzona jest z twórczością Led Zeppelin oraz Black Sabbath, co zaliczani są do pionierów hard rocka i heavy metalu. Ciężko jednak jest|Nie jest łatwo tę muzykę w sposób jednoznaczny sklasyfikować, więc generalnie zaliczana jest do klasycznego ujęcia rocka oraz metalu. W części kawałków daje się wyodrębnić także klasyczne elementy muzyczne, jakie nadają właściwego brzmienia całości.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 14:35:44